smarald tennis club

Cupa României | S-au marcat șapte goluri în duelul dintre Turul Partium și Talna Oraşu Nou 

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Asociația Județeană de Fotbal Satu Mare a programt miercuri și joi meciurile din sferturile de finală ale fazei județene a Cupei României.

Pe terenul din Micula, Partium a primit vizita Talnei Orașu Nou, iar la finaul unui meci disputat, cu șapte goluri marcate și cu cele două echipe aflate pe rând în avanataj, echipa pregătită de Nelu Donca s-a impus cu scorul de 5-2.

Partium a început foarte bine meciul și după 18 minute aveau un avantaj de două goluri, după dubla reușită de Florin Puți, însă până la pauză Talna a întors rezultatul prin reușitele lui Kecskes Roger, care a bifat o dublă, și Daniel Stoian, 2-3.

Pe parcursul reprizei secunde a marcat doar echipa din Orașu Nou, Angel Onea și Cristian Ardelean aducând victoria Talnei și implicit calificarea în faza următoare a competiției.

 

Cupa României | Sferturi de finală | Turul Partium 2-5 Talna Oraşu Nou (2-3)

Marcatori: Florin Puți (2)/Kecskes Roger (2), Daniel Stoian, Angel Onea, Cristian Ardelean;

Arbitru: Sician Gabriel;

Asistenți: Batori Patrick și Marta Raul;

Observator: Dumitraş Gheorghe;

Turul Partium: Daniel Oșan - Svarczkopf Istvan (cpt.), Angelo Foitoș, Jakab Krisztian, Benjamin Dobie, Florin Puți, Dănuț Ciorcaș, Halarevicz Danile, Sergiu Pribilean, Lorinc Lorand, Murvai Martin;

Rezerve: Igaz Szabolcs, Zvunka Ionuț, Nagy Eduard, Tempfli Patrick, Magyar Abel, Kocsis Bandula, Saraz Santiago, Fecser Mark;

Antrenor: Csik Tibor;

Talna Oraşu Nou: Daniel Miclea - Florin Palinceac, Daniel Stoian, Gabriel Costea, MArian Demian (cpt.), Cirpian Cireap, Kecskes Roger, Mihai Gherghel, Vlad Negrean, Nagy Leonaard, Covacs Nandor;

Rezerve: Bogdan Hoban, Ianis Bumbar, Bute Janos, Erdei Sandor, Angel Onea, Cristian Ardelean, Marian Alexe, Raul Haitaș;

Antrenor: Ioan Donca;

 

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. Elite
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Points
1 Oașul 1969 Negrești 20 48
2 Talna Oraşu Nou 20 44
3 Recolta Dorolţ 20 43
4 FC Unirea Tăşnad 20 43
5 Ştiinţa Beltiug 19 37
6 Sportul Botiz 19 34
7 Fortuna Căpleni 19 22
8 Turul Partium 18 18
9 Schwaben K. Cămin 20 13
10 AS Căpleni 19 10
11 Someşul Odoreu 20 0
Team
Played Points
1 Frohlich Foieni 15 36
2 Crasna Moftinu Mic 15 35
3 Someşul Oar 15 34
4 Platanul Marna 14 29
5 Recolta Sanislău 14 28
6 Kneho Urziceni 14 22
7 Stăruinţa Berveni 13 19
8 Real Andrid 15 18
9 Schamagosch Ciumeşti 14 14
10 Voinţa Doba 14 10
11 CSM Victoria Carei II 14 9
12 Viitorul Lucaceni 14 9
13 AS Ghenci 14 5
14 Unirea Pişcolt 1 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare II 12 33
2 Victoria Apa 13 27
3 Voinţa Lazuri 11 20
4 Voinţa Turţ 11 19
5 Recolta Dorolț II 12 16
6 Cetate Ardud 12 14
7 Înfrăţirea Tarna Mare 11 12
8 Dacia Medieşu Aurit 11 12
9 Codreana Homoroade 11 12
10 Sporting Culciu 10 1

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii