ONSS | Satu Mare a fost gazda etapei interjudețene la fotbal-băieți-liceu

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Vineri și sâmbătă, Sala LPS ”Ecaterina Both” din Satu Mare a fost gazda etapei interjudețene la fotbal-băieți-liceu din cadrul Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar.

După ce au devenit campioane judeţene, echipele din județele Satu Mare, Maramureș, Sălaj, Bihor și Bistrița s-au întâlnit la Satu Mare pentru calificarea la faza națională echipele. 
S-a jucat după sistemul ”fiecare cu fiecare”, iar la finalul celor două zile pline de meciuri, reprezentanta județului Sălaj - Colegiul Național ”Simion Bărnuțiu” Șimleu Silvaniei - s-a clasat pe primul loc și a obținut calificarea la faza națională a competiției.
Liceul Teologic Ortodox ”Nicolae Steinhardt” Satu Mare s-a clasat pe locul patru, după ce a pierdut la limită, 1-0, cu reprezentanta Bihorului, a învins echipele din Bistrița (1-0) și Maramureș (5-2), însă a pierdut cu 3-0 în fața echipei din Sălaj.
onss lto satu mare 

Rezultatele înregistrate:

Etapa 1: Sălaj 0 - 0 Bistrița / Bihor 1 - 0 Satu Mare;
Etapa 2: Bistrița 3 - 2 Bihor / Maramureș 2 - 5 Sălaj;
Etapa 3: Bihor 4 - 0 Maramureș / Satu Mare 1 - 0 Bistrița;
Etapa 4: Maramureș 2 - 5 Satu Mare / Sălaj 1 - 0 Bihor;
Etapa 5: Satu Mare 0 - 3 Sălaj / Bistrița 3 - 0 Maramureș; 
 

Clasament final ONSS fotbal-băieți-liceu:

1. Colegiul Național ”Simion Bărnuțiu” Șimleu Silvaniei 
2. Colegiul Național ”Andrei Mureșanu” Bistrița;
3. Colegiul Național ”Samuil Vulcan” Beiuș;
4. Liceul Teologic Ortodox ”Nicolae Steinhardt” Satu Mare
5. Colegiul Național ”Gheorghe Șincai” Baia Mare;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. Elite A
  2. Elite B
  3. Liga 4 A
  4. Liga 4 B
  5. Liga 5
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 14 35
2 Talna Oraşu Nou 14 32
3 Olimpia Satu Mare 1921 14 32
4 Recolta Dorolţ 14 26
5 Unirea Păulești 14 15
6 Ştiinţa Beltiug 14 12
7 Luceafărul Decebal 14 6
8 Turul Micula 14 6
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 38
2 FC Unirea Tăşnad 14 34
3 Viitorul Vetiş 14 33
4 AS Căpleni 14 21
5 Stăruinţa Berveni 14 16
6 Schwaben K. Cămin 14 14
7 Fortuna Căpleni 14 9
8 Recolta Sanislău 14 0
Team
Played Points
1 Vulturii Santău 14 31
2 Someşul Oar 14 30
3 Crasna Moftinu Mic 14 29
4 CSM Victoria Carei II 12 28
5 Real Andrid 14 23
6 Frohlich Foieni 14 21
7 Schamagosch Ciumeşti 13 21
8 Platanul Marna 15 18
9 AS Ghenci 15 16
10 Termala Dindești 15 15
11 Kneho Urziceni 15 9
12 Unirea Pişcolt 13 7
13 Viitorul Lucaceni 14 7
Team
Played Points
1 Sportul Botiz 14 38
2 Voinţa Babţa 14 26
3 Victoria Apa 14 25
4 Dacia Medieşu Aurit 14 24
5 Voinţa Lazuri 12 21
6 Codreana Homoroade 13 21
7 Someşul Odoreu 14 19
8 Voinţa Turţ 13 18
9 Voinţa Doba 14 16
10 Speranța Halmeu 13 13
11 Cetate Ardud 13 6
12 Venus Dumbrava 10 1

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii