Banner blato Livrare

Juniori | Un egal și două înfrângeri pentru LPS Satu Mare în Campionatele Naționale

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a patra din Liga Elitelor U16, respectiv etapa a doua din Campionatele Naționale U17 și U19.

Echipa pregătită de Mihai Sabău Svegler a fost învinsă, pe teren propriu, de  UTA Arad, cu scorul de 5-1, juniorii U17, pregătiți de profesorul Ștefan Gerstenmaier, ai terminat la egalitate, 4-4, în deplasare la ACS Târgu Mureș 1898, iar juniorii U19, pregătiți de profesorul Dacian Nastai, au fost învinși cu 11-2 la Târgu Mureș.

Etapa următoare, sâmbătă, 18 septembrie, LPS Satu Mare U16 va juca în deplasare la lanterna roșie a seriei, LPS Banatul Timişoara, în timp ce juniorii U17 și U19 vor primi vizita celor de la SCM Zalău.

Rezultate Liga Elitelor U16, etapa 4:

Sâmbătă, 11 septembrie:

LPS Satu Mare 1 - 5 UTA Arad (0-4)

Politehnica Timișoara 1 - 3 FC Universitatea Cluj

ACS Transilvania Bistriţa 2 - 2 Ripensia Timișoara

ACS Târgu Mureș 1898 2 - 0 LPS Banatul Timişoara

Duminică, 12 septembrie:

Academia de Fotbal Viitorul Cluj 0 - 1 CFR 1907 Cluj

LPS Bihorul Oradea 4 - 1 ACS ACB Ineu

Clasament Liga Elitelor U16:

1. FC Universitatea Cluj 12p

2. LPS Bihorul Oradea 12p

3. Transilvania Bistriţa 10p

4. CFR 1907 Cluj 7p

5. Academia de Fotbal Viitorul Cluj 6p

6. UTA Arad 6p

7. Ripensia Timișoara 5p

8. Politehnica Timișoara 3p

9. CB Ineu 3p

10. ACS Târgu Mureș 1898 3p

11. LPS Satu Mare 3p

12. LPS Banatul Timişoara 0p

 

Rezultate Campionatul Național U17, Seria 8, etapa 2:

Sâmbătă, 11 septembrie:

LPS Târgu Mureș 3 - 0 FC Unirea Dej

SCM Zalău 0 - 2 ACS CIL Sighetu Marmaţiei

Liceul Tehnologic Lucian Blaga Reghin 1 - 0 Minaur Baia Mare

Duminică, 12 septembrie:

ACS Târgu Mureș 1898 4 - 4 LPS Satu Mare

CSS 2 Baia Mare 0 - 3 LPS Cluj-Napoca

Transilvania Bistriţa 1 - 2 LPS Bistriţa

Clasament Campionatul Național U17, Seria 8:

1. ACS CIL Sighetu Marmaţiei 6p

2. LPS Cluj-Napoca 6p

3. LPS Bistriţa 6p

4. Liceul Tehnologic Lucian Blaga Reghin 6p

5. LPS Satu Mare 4p

6. Minaur Baia Mare 3p

7. LPS Târgu Mureș 3p

8. ACS Târgu Mureș 1898 1p

9. Transilvania Bistriţa 0p

10. SCM Zalău 0p

11. FC Unirea Dej 0p

12. CSS 2 Baia Mare 0p

 

Rezultate Campionatul Național U19, Seria 8, etapa 2:

Sâmbătă, 11 septembrie:

LPS Târgu Mureș 8 - 1 FC Unirea Dej

SCM Zalău 0 - 3 ACS CIL Sighetu Marmaţiei

Liceul Tehnologic Lucian Blaga Reghin 2 - 1 Minaur Baia Mare

Duminică, 12 septembrie:

ACS Târgu Mureș 1898 11 - 2 LPS Satu Mare

CSS 2 Baia Mare 0 - 8 LPS Cluj-Napoca

ACS Transilvania Bistriţa 0 - 3 LPS Bistriţa

Clasament Campionatul Național U19, Seria 8:

1. LPS Bistriţa 6p

2. LPS Târgu Mureș 6p

3. ACS CIL Sighetu Marmaţiei 6p

4. LPS Cluj-Napoca 4p

5. ACS Târgu Mureș 1898 3p

6. Minaur Baia Mare 3p

7. FC Unirea Dej 3p

8. Liceul Tehnologic Lucian Blaga Reghin 3p

9. SCM Zalău 1p

10. ACS Transilvania Bistriţa 0p

11. LPS Satu Mare 0p

12. CSS 2 Baia Mare 0p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
StiriSM

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Banner Livrare2

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii