Banner blato Livrare

Cupa României | CSM Satu Mare a trecut fără probleme de Știința Beltiug

CSM Satu Mare a trecut fără probleme de Știința Beltiug în primul tur al fazei naționale a Cupei României, ediția 2021/2022.

Echipa pregătită de Zoltan Ritli a învins cu scorul de 5-0 Știința Beltiug - câștigătoarea fazei județene din acest sezon. Ervin Zsiga a fost jucătorul meciului, cu trei goluri marcate, primele două reușite în minutele 9 și 30 ale primei reprize, iar cu golul trei a închis tabela în minutul 75 al meciului. Celelalte două goluri au fost marcate de Barth Kevin, în minutul 60, și Luca Tincău, în minutul 61.

Meciul s-a jucat pe terenul din Beltiug, de la ora 17:30 și a fost condus la centru de Adina Pop.

În urma acestei victorii, CSM Satu Mare s-a calificat în următoarea fază a Cupei României, a II-a, care este stabilită pentru ziua de 11 august 2021.

Tot în această fază a competiției, Sportul Șimleu Silvaniei, echipa pregătită de Dacian Nastai, a trecut cu același scor, 5-0, de Rapid Jibou.

Cupa României | Turul 1 | AFC Ştiinţa Beltiug 0 - 5 CSM Satu Mare (0-5)

Marcatori: Ervin Zsiga (min. 9,30, 75), Barth Kevin (min. 60), și Luca Tincău (min. 61);

Teren: comunal Beltiug;

Arbitru: Adina Popa;

Asistenți: Alexandru Corb și Kopriva Zsolt;

Observator: China Cristian (Baia Mare);

AFC Ştiinţa Beltiug: Raul Cherecheș - Vlăduț Toca (cpt.), Claudiu Șoproni, Robert Chifor, Raul Silaghi, Adrian Baidoc, Adrian Micaș, Alin Merce, Alex Bonea, Ionuț Amical, Daniel Godje;

Rezerve: Florin Nichita - Marius Baciu, Ioan David, Ovidiu Temian, Claudiu Ciocotișan, Andrei Corodan, Marius Toma;

Antrenor: Marius Toma;

CSM Satu Mare: Daniel Oșan - Nyeki Mark, Raul Ritli, Călin Vlădan, Flaviu Ionescu, Zsiga Ervin, Barth Kevin, Svarczkopf  István (cot.), Eduard Dobrai, Gabriel Cădar, Tudor Moldovan;

Rezerve: Alex Cădar - Denis Batin, Nyilvan Bogdan, Luca Tincău, Angelo Șimon, Jakab Martin, Antonio Pașca, Ioan Băbuț;