Banner blato Livrare

Cupa României | Știința Beltiug - CSM Satu Mare, miercuri, de la ora 17:30

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Miercuri, 28 iulie, de la ora 17:30, sunt programate cele 41 de jocuri din primul tur al fazei naționale a Cupei României, ediția 2021/2022.

În această fază a competiției se întâlnesc reprezentantele județene și echipele care au activat în ediția precedentă a Ligii 3, jocurile fiind stabilite de FRF pe criteriul geografic.

Astfel, AFC Ştiinţa Beltiug, câștigătoarea fazei județene din acest sezon, va întâlni CSM Satu Mare.

Echipa pregătită de Zoltan Ritli s-a reunit în urmă cu două săptămâni și a disputat deja trei meciuri amicale: 9-1 cu Energia Negrești, 0-1 cu SCM Zalău și 2-2 cu Sportul Șimleu Silvaniei.

Meciul se va disputa pe ternul din Beltiug, de la ora 17:30 și va fi condus la centru de Adina Pop.

Câștigătoarele acestor meciuri se vor califica în următoarea fază a Cupei României, a II-a, care este stabilită pentru ziua de 11 august 2021.

Cupa României | Turul 1 | AFC Ştiinţa Beltiug - CSM Satu Mare

Teren: comunal Beltiug;

Arbitru: Adina Popa;

Asistenți: Alexandru Corb și Kopriva Zsolt;

Observator: China Cristian (Baia Mare);

 

Program Cupa României - faza națională, turul 1:

Armata Aurul Brad – CS Hunedoara

ACS Poli Timişoara – CSM Deva

ACS Nera Bozovici – Progresul Ezeriş

CS Universitatea de Vest din Timişoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 

Fortuna Becicherecu Mic – Avântul Periam 

Gloria Lunca Teuz Cermei – Lotus Băile Felix 

Foresta Tileagd – Luceafărul Oradea 

Sportul Beclean – Someşul Dej 

ACS Floreşti – Sănătatea Cluj

ASCF Lăpuş R – Progresul Şomcuta Mare 

Ştiinţa Beltiug – CSM Satu Mare 

Rapid Jibou – Sportul Şimleu Silvaniei 

Voinţa Stremţ – CS Ocna Mureş 

Industria Galda – AFC Unirea 1924 

ACS Steagu Roşu Braşov – Kids Tâmpa Braşov 

FC Avrig – Olimpic Cetate Râşnov 

Kinder Sângeorgiu de Mureş – Unirea Ungheni 

Golimpiakosz Odorheiu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc

Inter Aninoasa – FC Pucioasa

Asalt Bucureşti – ACSM Olteniţa

Viitorul Curiţa – CSM Bacău

Moldova Cristești – Dante Botoşani

CSM Paşcani – Huşana Huşi 

Juniorul Suceava – Şomuz Fălticeni

CSM Vaslui – Sporting Juniorul Vaslui

Victoria Traian – Viitorul Ianca

Înfrăţirea Jilavele – Recolta Gheorghe Doja 

Pescăruşul Sarichioi Junior – Sportul Chiscani 

CS Năvodari – Gloria Albeşti 

Zimbrul Slobozia Conachi – Sporting Lieşti 

Phoenix Poşta Câlnău – CSO Plopeni 

Inizio Focşani – KSE Târgu Secuiesc 

Dunărea Ciocăneşti – Înainte Modelu 

CS Făurei – Agricola Borcea 

CS Brăneşti – CS Tunari 

ASCS Petrolul 95 – Flacăra Moreni

Maxima Hobaia – CSM Alexandria

CS Cârcea – Petrolul Potcoava 

Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti 

Sparta Râmnicu Vâlcea – Flacăra Horezu 

Minerul Costeşti – CSM Jiul Petroşani

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
StiriSM

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Banner Livrare2

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii