Banner blato Livrare

Fotbal feminin U15 | Daliana Carei, egal cu Olimpia Cluj, în prima etapă a sezonului

(1 Vot)

În prima etapă a Campionatului Naţional de Fotbal Feminin Junioare U15, sezon 2020/2021, fotbalistele de la ACS Daliana Carei au încheiat la egalitate, 2-2, jocul contra celor de la Olimpia Cluj Napoca.

Fetele pregătite de Nicușor Jurj au condus cu 2-0, în minutul 20, prin golurile marcate de Alisia Lazea (min. 8) și Linzenbold Delia (min. 20) și au ratat un penalty, în min. 10, prin Patricia Zdroba. Înainte de pauză, echipa din Cluj a redus din diferență prin Ana Filip (min. 29), iar în minutul 65 a reușit să egaleze prin golul marcat de Ana Maria Florică, stabilind scorul final, 2-2.

”Un pic a lipsit și eram precum buturuga mică care răstoarnă carul mare… pentru echipa noastră a fost importantă acumularea de experiență prin joc. Mulțumesc oamenilor de fotbal Tabi Zsolt, Nintaș Răzvan și Heinrich Ioan, care ne-au fost alături”, a declarat antrenorul Nicușor Jurj.

”Pot să vă asigur că pe stadionul Victoria Carei s-a respectat motto-ul echipei: ”Fetele aici și acum vom da totul pentru: Fotbal… DALI!… Glorie… DALI!”, a adăugat antrenorul Nicușor Jurj.

Următorul meci al fetelor de la Daliana va avea loc tot la Carei, în compania Fotbal Feminin Baia Mare, sâmbătă, de la ora 18.00.