VIDEO | Bicfalvi a înscris două goluri pentru Ural Foto: FC Ural

VIDEO | Bicfalvi a înscris două goluri pentru Ural

Careianul Eric Bicfalvi a înscris două goluri pentru Ural FC în meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Khimki.

Bicfalvi a fost integralist și a marcat în minutele 15 (pen.) şi 67, Strandberg (min. 22) fiind al doilea marcator al gazdelor, în timp ce pentru oaspeți a marcat Koryan, în minutul 52.

Meciul s-a disputat în cadrul etapei a şaptea a campionatului Rusiei. Ural ocupă locul opt în clasament, cu nouă puncte, în timp ce Khimki este pe locul 15, cu trei puncte. Lider este Spartak Moscova, care are 14 puncte.