Minifotbal | Duminică după-amiază se joacă fazele eliminatorii la Cupa Moș Crăciun

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Sâmbătă și duminică se dispută meciurile ediției 2019 a Cupei ”Moș Crăciun”, turneu de fotbal în sală dedicat atât iubitorilor de fotbal, cât și fotbaliștilor profesioniști din Satu Mare și din țară.

La ediția din acest an s-au înscris 16 echipe din Baia Mare, Șimleu Silvaniei, Satu Mare, Negrești Oaș, Medieșu Aurit, Dorolț și Dara, organizatorii împărțindu-le în patru grupe:

Grupa A: Power Satu Mare, Moose Satu Mare, Prietenii Satu Mare, ASP 14;

Grupa B: CF Dream Team, Old Boys Baia Mare, Unirea Păulești, Los Blancos Șimleu Silvaniei;

Grupa C: Labradorii Negrești Oaș, FC Dara, No Name, FC Classico Baia Mare;

Grupa D: Recolta Dorolț, Steaua Roșie, Old Boys Someșul Satu Mare, LPS Satu Mare;

Sâmbătă dimineață, în Sala de Sport din Dorolț, s-au disputat meciurile din Grupa A, ASP14 Satu Mare și Prietenii Satu Mare fiind echipele calificate în sferturi, ambele cu câte 7 puncte, iar după prânz, în Sala ”LPS Ecaterina Both” din Satu Mare, s-au jucat meciurile din grupele B,C și D. Los Blancos Șimleu și Dream Team sunt echipele calificate în sferturi din Grupa B, Labradorii Negrești Oaș și FC Clasico Baia Mare din Grupa C, iar LPS Satu Mare și Old Boys Someșul Satu Mare sunt echipele calificate din Grupa D.

Duminică, începând cu ora 14:00, vor începe fazele eliminatorii, finalele fiind programate în jurul orei 17:00, respectiv 17:30.

Program duminică, 22.12.2019 (Sala ”LPS Ecaterina Both” din Satu Mare):

- Sfert 1: ASP14 Satu Mare - FC Clasico Baia Mare (ora 14:00)

- Sfert 2: Los Blancos Șimleu - Old Boys Someșul Satu Mare (ora 14:30)

- Sfert 3: Prietenii Satu Mare - Labradorii Negrești Oaș (ora 15:00)

- Sfert 4: Dream Team - LPS Satu Mare (ora 15:30)

- Semifinala 1: S1 - S3 (ora 16:00)

- Semifinala 2: S2 - S4 (ora 16:30)

- Finala mică: ora 17:00

- Finala mare: ora 17:30

Rezultatele înregistrate în grupe la ”Cupa Moș Crăciun - 2019”:

Rezultate Grupa A:

Power 1 - 2 ASP14 (0-0)

Moose 1 - 3 Prietenii (1-0)

ASP14 2 - 2 Prietenii (1-1)

Power 2 - 0 Moose (1-0)

Moose 2 - 4 ASP14 (0-2)

Prietenii 2 - 1 Power (0-0)

Clasament Grupa A:

1. ASP14 Satu Mare 7p

2. Prietenii Satu Mare 7p

3. Power Satu Mare 3 p

4. Moose Satu Mare 0p

Rezultate Grupa B:

Dream Team 0 - 2 Los Blancos Șimleu (0-1)

Old Boys Baia Mare 0 - 1 Unirea Păulești (0-1)

Los Blancos Șimleu 3 - 0 Unirea Păulești (1-0)

Dream Team 6 - 1 Old Boys Baia Mare (2-1)

Old Boys Baia Mare 0 - 4 Los Blancos Șimleu (0-3)

Unirea Păulești 1 - 5 Dream Team (1-2)

Clasament Grupa B:

1. Los Blancos Șimleu  9p

2. Dream Team 6p

3. Unirea Păulești Old 3p

4. Boys Baia Mare 0p

Rezultate Grupa C:

Labradorii 2 - 0 FC Clasico Baia Mare (0-0)

Dara 1 - 0 No Name (0-0)

FC Clasico Baia Mare 3 - 1 No Name (2-0)

Labradorii 3 - 1 Dara (1-0) 

Dara 1 - 3 FC Clasico Baia Mare (1-2)

No Name 5 - 5 Labradorii (2-4)

Clasament Grupa C:

1. Labradorii Negrești Oaș 7p

2. FC Clasico Baia Mare 6p

3. Dara 3p

4. No Name 1p

Rezultate Grupa D:

Recolta Dorolț 1 - 3 LPS Satu Mare (1-3)

Steaua Roșie 1 - 7 Old Boys Someșul Satu Mare (0-4)

LPS Satu Mare 3 - 1 Old Boys Someșul Satu Mare (2-0)

Recolta Dorolț 11 - 1 Steaua Roșie (4-1)

Steaua Roșie 0 - 3 LPS Satu Mare

Old Boys Someșul Satu Mare 2 - 1 Recolta Dorolț (2-0)

Clasament Grupa D:

1. LPS Satu Mare 9p

2. Old Boys Someșul Satu Mare 6p

3. Recolta Dorolț 3p

4. Steaua Roșie 0p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii