Minifotbal | În weekend se dispută Cupa ”Moș Crăciun”, ediția 2019

Sâmbătă și duminică se vor disputa meciurile ediției 2019 a Cupei ”Moș Crăciun”, turneu de fotbal în sală dedicat atât iubitorilor de fotbal, cât și fotbaliștilor profesioniști din Satu Mare și din țară.

La ediția din acest an s-au înscris 16 echipe din Baia Mare, Șimleu Silvaniei, Satu Mare, Negrești Oaș, Medieșu Aurit, Dorolț și Dara, organizatorii împărțindu-le în patru grupe:

Grupa A: Power Satu Mare, Moose Satu Mare, Prietenii Satu Mare, ASP 14;

Grupa B: CF Dream Team, Old Boys Baia Mare, Unirea Păulești, Los Blancos Șimleu Silvaniei;

Grupa D: Labradorii Negrești Oaș, FC Dara, No Name, FC Classico Baia Mare;

Grupa D: Recolta Dorolț, Steaua Roșie, Old Boys Someșul Satu Mare, LPS Satu Mare;

În grupe se vor juca două reprize a câte 10 minute, cu 1 minut pauză între reprize, iar în fazele eliminatorii se vor juca două reprize a câte 12 minute, cu 1 minut pauză între reprize.

Sâmbătă dimineață, în Sala de Sport din Dorolț, se vor disputa meciurile din Grupa A, iar după prânz, în Sala ”LPS Ecaterina Both” din Satu Mare, vor începe jocurile din grupele B,C și D. Duminică, începând cu ora 14:00, vor începe fazele eliminatorii, finalele fiind programate în jurul orei 17:00, respectiv 17:30.

Festivitatea de premiere este programată în jurul orei 18:15, însă programul poate suferi modificări având în vedere că în fazele eliminatorii, în caz de egalitate, calificarea va fi stabilită după executarea loviturilor de departajare.

Echipele câștigătoare vor fi premiate de organizatori cu diplome, cupe, medalii și premii în bani. De asemenea, vor fi acordate trofee pentru cel mai bun portar (Trofeul Ștefan Bathory), cel mai bun jucător (Trofeul Daniel Prodan) și golgheterul competiției (Trofeul Gabi Both).