Juniori | Primavera reprezintă județul Satu Mare la fazele zonale ale Trofeelor “Gheorghe Ene” și “Gheorghe Ola” 

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Puștii de la Primavera, pregătiți de Cristian Schnellenperger, au câștigat fazele județene ale turneelor de juniori Gheorghe Ola (jucători născuți în anul 2010 sau mai tineri) și Gheorghe Ene (jucători născuți în anul 2011 sau mai tineri) și vor reprezenta județul Satu Mare la fazele zonale ale competițiilor, ce se vor disputa în Bistrița.

Astfel, în perioada 29 noiembrie - 1 decembrie, în Sala Polivalentă din Bistrița se va desfășura Interliga de iarnă - Trofeul Gheorghe Ene- Zona 8, sătmărenii pregătiți de Cristian Schnellenperger fiind repartizați în grupă alături de ACS Transilvania Bistriţa, CS Zenit Oradea, CS Sporting Cluj, CS Abba Jibou și CS Sporting Maramureş.

Lotul echipei Primavera Satu Mare care va participa la Trofeul ”Gheorghe Ene”: Chis Sasha, Fabian Pop, Gergely Mate, Barazsu Mark, Ianis Puți, Rareș Pop, Vlad Roman, Daniel Zolceac, Aris Melan și Ianis Dănciuți; 

Antrenor: Cristian Schnellenperger; 

Program faza zonală Trofeul “Gheorghe Ene” - Zona 8:

Vineri, 29 noiembrie (ora 11:00): CS Abba Jibou - Primavera Satu Mare 

Vineri, 29 noiembrie (ora 17:00): CS Zenit Oradea - Primavera Satu Mare

Sâmbătă, 30 noiembrie (ora 12:00): Primavera Satu Mare - ACS Transilvania Bistriţa

Sâmbătă, 30 noiembrie (ora 18:00): Primavera Satu Mare - CS Sporting Maramureş

Duminică, 1 decembrie (ora 11:00): CS Sporting Cluj - Primavera Satu Mare

 

Faza zonală a Interligii de iarnă - Trofeul Gheorghe Ola se va desfășura în perioada 2 decembrie - 4 decembrie, tot în Sala Polivalentă din Bistrița, puștii de la Primavera Satu Mare urmând să se lupte pentru calificarea la faza națională a competiției cu CS Viitorul Oradea, ACS Atletic Zalău, ACS Transilvania Bistriţa, CS Luceafărul Cluj și CS Plimob Sighet.

Lotul echipei Primavera Satu Mare care va participa la Trofeul ”Gheorghe Ola”: Luca Potra, Darius Danciu, Gnandt Luca, Markis George, Andrei Coardos, Ianis Puți, Denis Roșca, Suveg Bence, Luca Otravă, Adi Iarm, Ionuț Ulici, Ianis Dănciuți;

Antrenor: Cristian Schnellenperger; 

Program faza zonală Trofeul “Gheorghe Ola” - Zona 8:

Luni, 2 decembrie (ora 09:00): Primavera Satu Mare - ACS Atletic Zalău

Luni, 2 decembrie (ora 15:00): Primavera Satu Mare - ACS Transilvania Bistriţa

Marți, 3 decembrie (ora 09:00): Primavera Satu Mare - CS Plimob Sighet

Marți, 3 decembrie (ora 15:00): Primavera Satu Mare - CS Luceafărul Cluj

Miercuri, 4 decembrie (ora 09:00): Primavera Satu Mare - CS Viitorul Oradea

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii