Juniori U16/U17/U19 | Un egal și două înfrângeri pentru juniorii de la LPS Satu Mare

(1 Vot)

În weekend s-au disputat meciurile etapei a XVI-a din Campionatele Naționale U17 și U19, sătmărenii de la LPS Satu Mare fiind învinși în ambele jocuri de liderul seriilor, LPS Cluj-Napoca, iar juniorii U16 au încheiat la egalitate, 1-1, jocul din cadrul etapei a XVI-a disputat pe teren propriu în compania ocupantei locului doi din serie, ACS ASU Politehnica Timișoara.

Juniorii U17, pregătiți de Robert Abrudan și Nelu Donca, au pierdut cu scorul de 4-0 duelul cu LPS Cluj-Napoca și rămân pe locul trei în Seria 11, cu 27 puncte, iar următoarea etapă vor primi vizita ultimei clasate, CS Minaur Baia Mare.

Juniorii U19, pregătiți de Mihai Sabău Svegler au fodt învinși cu 2-0 de liderul seriei, LPS Cluj-Napoca și, la fel ca juniorii U17 ocupă în continuare locul 3 în serie, cu 24 puncte, iar sâmbătă vor juca cu ocupanta locului 5, CS Minaur Baia Mare.

Juniorii U16 au încheiat la egalitate, 1-1, jocul din cadrul etapei a XVI-a disputat pe teren propriu în compania ocupantei locului doi din serie, ACS ASU Politehnica Timișoara. Sătmărenii au deschis scorul prin Paul Ricardo, cu cinci minute înainte de pauză, însă oaspeții au reușit să egaleze prin Picek Ionuț în minutul 84. În urma rezultatelor înregistrate în etapa din weekend, LPS Satu Mare ocupă locul 6 în serie, la egalitate cu ocupanta locului 5,  FC CFR 1907 Cluj, iar etapa următoare vor juca în deplasre la ultima clasată, AFC Hermannstadt.