Juniori U16/U17/U19 | Două victorii și o înfrângere pentru juniorii de la LPS Satu Mare

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

În weekend s-au disputat meciurile etapei a XV-a din Campionatele Naționale U17 și U19, sătmărenii de la LPS Satu Mare înregistrând o înfrângere și o victorie în fața celor de la ACS Viitorul Cluj Junior, dar și etapa a XV-a din Liga Elitelor U16, puștii pregătiți de Cosmin Iuhas câștigând pe terenul celor de la FC Universitatea Cluj.

Astfel, pe terenul din Dorolț, echipa pregătită de Robert Abrudan și Nelu Donca s-a impus cu scorul de 2-1 în fața clujenilor, Ionuț Sălăjan reușind o dublă pe parcursul primei reprize, iar echipa pregătită de Mihai Sabău Svegler a pierdut la limită, scor 0-1, oaspeții marcând golul victoriei cu un sfert de oră înainte de finalul meciului.

Juniori U17 ocupă locul 3 în clasamentul seriei a XI-a, cu 27 puncte, iar juniorii U19 ocupă tot locul 3, cu 26 puncte, iar sâmbătă vor juca în deplasare la liderul seriilor, LPS Cluj-Napoca.

Sâmbătă, în cadrul etapei a XV-a a Ligii Elitelor U16, puștii pregătiți de Cosmin Iuhas și Cristi Popa s-au impus pe terenul celor de la FC Universitatea Cluj cu scorul de 2-0, Andrei Zbona marcând câte un gol în fiecare repriză. În urma rezultatelor înregistrate în această etapă, LPS Satu Mare ocupă locul 6, cu 19 puncte, iar etapa următoare vor primi vizita ocupantei locului doi din clasamnetul Seriei a III-a, ACS ASU Politehnica Timișoara.

CN U17 | LPS Satu Mare 2 -1 ACS Viitorul Cluj Junior (2-0)

Arbitri: Mare Vlad (Baia Mare), Tarba Gheorghe Vasile, Muresan Bogdan (Baia Mare);

Arbitru de rezervă: Necrici Razvan (Chechiş);

LPS Satu Mare U17: Alex Sugar (cpt.) - Patrik Chiș, Daniel Sasu, Saul Mureșan, Ionuț Sălăjan, Fernando Paul, Raul Raț, Alexandru Tolu, Marco Bota, Andreas Săvianu, Vlad Roatis;

Rezerve: Laurențiu Hoban, Barazsu Donavoan;

Antrenori: Robert Abrudan și Ioan Donca;

ACS Viitorul Cluj Junior: Grozs Erik - Bogdan Pojar, Alexandru Dolcos, Darius Farcas, George Condrat,  Ciprian Ardelean, Mario Răduț, Adrian Dumitru, Denis Socaci, Tudor Soaita, Adrian Crișan;

Rezerve: Demnis Moldovan - Robert Cozac, Denis Sucala, Pischler Erik, Cătălin Ciobanica, Sebastian Medan;

Antrenori: Mihai Georgescu și Horea Carlan;

 

Rezultate Campionatul Național U17, etapa 15:

LPS Satu Mare 2 - 1 ACS Viitorul Cluj Junior

CSS 2 Baia Mare 2 - 8 LPS Cluj-Napoca

ACS Atletic Zalău 1 - 2 CS Luceafărul Oradea

CS Minaur Baia Mare a stat.

Clasament Campionatul Național U17:

1. LPS Cluj-Napoca 33p

2. CS Luceafărul Oradea 28p 

3. LPS Satu Mare 27p

4. CSS 2 Baia Mare 18p

5. ACS Viitorul Cluj Junior 12p

6. ACS Atletic Zalău 10p

7. CS Minaur Baia Mare 6p

 

CN U19 | LPS Satu Mare 0 - 1 ACS Viitorul Cluj Junior (0-0)

Arbitri: Necrici Razvan (Chechiş), Tarba Gheorghe Vasile (Coaş), Muresan Bogdan (Baia Mare);

Arbitru de rezervă: Mare Vlad (Baia Mare);

LPS Satu Mare U19: Alex Cădar - Danis Batin, Adrian Oros, Răzvan Aspru, Ionuț Cătălan, Cosmin Hreniuk, Raul Ziman (cpt.), Barth Kevin, Antonio Pașca, Andrei Roib, Leonardo Mîndruț;

Rezerve: Sugar tamas, David Fabian, Iulian Bura, Horațiu Cozma;

Antrenor: Mihai Sabău Svegler;

ACS Vitorul Cluj Junior: Raul Stanga, Robert Bartos, Daniel Borma, Răzvan Duda, Nicu Moldovan, Mircea  Pop, Denis Faragau, Denis Calo, Vlad Domsa, Robert Raza, Vlad Bogdan (cpt.);

Rezerve: Sergiu Borz - Raul Baciu, Rareș Pintilie, Alex Ognean;

Antrenori: Marius Popescu, Horea Carlan;

Rezultate Campionatul Național U19, etapa 15:

LPS Satu Mare 0 - 1 ACS Viitorul Cluj Junior

CSS 2 Baia Mare 0 - 5 LPS Cluj-Napoca

ACS Atletic Zalău 3 - 0 CS Luceafărul Oradea

CS Minaur Baia Mare a stat.

Clasament Campionatul Național U19:

1. LPS Cluj-Napoca 31p

2. ACS Viitorul Cluj Junior 31p

3. LPS Satu Mare 26p

4. ACS Atletic Zalău 18p

5. CS Minaur Baia Mare 15p

6. CSS 2 Baia Mare 9p

7. CS Luceafărul Oradea 0p

 

Rezultate Liga Elitelor U16, etapa 15:

CS Gaz Metan Mediaş 4 - 0 LPS Bihorul Oradea

ACS ASU Politehnica Timișoara 1 - 1 AFC UTA Arad

FC Universitatea Cluj 0 - 2 LPS Satu Mare

ACS Viitorul Arad 1 - 3 FC CFR 1907 Cluj 

AFC Hermannstadt a stat.

Clasament Liga Elitelor U16, Seria 3:

1. AFC UTA Arad 37p

2. ACS ASU Politehnica Timișoara 29p

3. LPS Banatul Timişoara 24p

4. AS FC Universitatea Cluj 21p

5. FC CFR 1907 Cluj 20p

6. LPS Satu Mare 19p

7. ACS Viitorul Arad 9p

8. CS Gaz Metan Mediaş 9p

9. LPS Bihorul Oradea 6p

10. AFC Hermannstadt 2p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii