Cupa României | Ştiinţa Beltiug a învins Dacia Supur într-un meci cu nouă goluri

(7 voturi)

În această după-amiază s-au disputat primele cinci meciuri din primul tur al Cupei României - faza județeană, Ştiinţa Beltiug reușind să învingă Dacia Supur într-un meci cu nouă goluri.

Beltiugul a deschis scorul, prin Daniel Nistor, după doar trei minute de la startul jocului, însă Dacia Supur a întors repede scorul, Aldea Natanael și Szabo Sebastian marcând câte un gol în minutele 12 și 13. Beltiugul a egalat prin Sergiu Suciu, în minutul 18, Nyicara David a readus Știința în avantaj, iar Sebastian Suciu a stabilit scorul pauzei cu golul marcat în minutul 25.

În repriza secundă ambele echipe au înscris câte un gol din penalty, Andrei Dorin pentru Supur, 4-3, Sebastian Suciu pentru Beltiug, 5-3, iar cu zece minute înainte de final, Gabriel Bene a marcat pentru Supur și a stabilit scorul final al partidei, 5-4 pentru Beltiug.

Cupa României | Turul I | Ştiinţa Beltiug 5 - 4 Dacia Supur (4-2)

Marcatori: Daniel Nistor, Sergiu Suciu, Nyicara David, Sebastian Suciu, Horvath Rolland/Aldea Natanael, Szabo Sebastian, Andrei Dorin, Gabriel Bene;

Arbitri: Bogdan Răzvan, Bathory Ştefan, Şerban Ovidiu;

Observator: Pataki Zoltan;

Ştiinţa Beltiug: Horvath Rolland (cpt.) - Raul Cadar, Sorin Grecica, Sebastian Negrea, Pavel cadar, Puscas Szabolcs, Sergiu Suciu, Purguly Kevin, Florian Nechita, Daniel Nistor, David Nyicara David;

Rezervă: Balintfi Norbert;

Dacia Supur: Daniel Linca - Szabo Răzvan, Szabo Sebastian, Marian Trufas, Dorin Andrei (cpt.), George Hatvani, Aldea Natanael, Balotă Ruben, Gabriel Bene, Cosmin Macarie, Mortocian Ernest;

Rezerve: Vlad Sava, Florin Marincaș;