Cupa României | CS Diferit a învins Sportul Botiz și s-a calificat în turul următor

(4 voturi)

În această după-amiază s-au disputat primele cinci meciuri din primul tur al Cupei României - faza județeană.

Inițial au fost programate șase jocuri, însă duelul dintre Olimpia Căuaş și Victoria Tiream a fost amânat de pe o zi pe alta...

De la ora 16:00, pe terenul din Agriș s-au întâlnit echipele CS Diferit și Sportul Botiz, iar la finalul unui joc în care fiecare echipă a dominat câte o repriză, CS Diferit a câștigat cu scorul de 3-1 și s-a calificat în turul următor al competiției.

Sportul Botiz a condus la pauză prin golul marcat în minutul cinci de Marician Șuta, însă în repriza secundă jucătorii de la Diferit au întors rezultatul prin golurile marcate de Gheorghe Govor, Bogdan Paul și Claudiu Opriș.

Cupa României | Turul I | CS Diferit 3 - 1 Sportul Botiz (0-1)

Marcatori: Gheorghe Govor, Bogdan Paul, Claudiu Opriș/Marcian Șuta;

Arbitri: Simon Elek, Denis Gherman, Batori Patrick;

Observator: Turtureanu Ioan;

CS Diferit Satu Mare: Titus Bartos - Rafael Stoica (cpt.), Cuth Călin, Bogdan Paul, Iosif Anistoarei, Ioan Danci, George Maxemniuc, Liviu Fogorasi, Claudiu Opriș, Ruben Ciorba, Gheorgeh Govor;

Rezerve: Ioan Farcas, Samuel Popa, Adrian Vele;

Antrenor: Stoica Ramel;

Sportul Botiz: Dănuț Tincu - Patrick Musta, George Onisa, Kabai Mirel, Orosz Sandor, Jakab Gergo, Adam Molnar, Kovasc Zoltan, Csipo Istvan, Varga Alvaro, David Andrei;

Rezerve: Denis Bucurenciu, Nicolae Șuta, Marcian Șuta, Balogh Ștefan, Gabriel Chilințan, Donka Ionel, Darian Sava;

Antrenor: Nicolae Șuta;