Liga Elitelor U16 | LPS Satu Mare a învins Gaz Metan Mediaş

(4 voturi)

În această dimineață, pe terenul din Dorolț, echipa pregătită de Cosmin Iuhas și Cristi Popa a întâlnit în cadrul etapei a opta a Ligii Elitelor U16 echipa CS Gaz Metan Mediaş.

Sătmărenii s-au impus în fața celor de la CS Gaz Metan Mediaş cu scorul de 3-1 grație unei reprize secunde foarte bune. Oaspeții au intrat în avantaj la pauză, însă tinerii jucători sătmăreni au făcut o repriza secundă perfectă și au înscris de trei ori prin Luca Feher, Tamas Patric și Paul Ricardo.

Este a patra victorie obținută în acest sezon de juniorii U16 de la LPS Satu Mare, victorie ce îi urcă pe locul patru în clasamentul seriei a III-a.

În etapa următoare, programată sâmbătă, 7 septembrie, sătmărenii vor juca în deplasare la ocupanta locului 7 din serie, LPS Banatul Timişoara.

În această după-amiază, juniorii U17 și U19 de la LPS Satu Mare vor juca în deplasare la ACS Viitorul Cluj Junior

Liga Elitelor U16 | Etapa 8 | LPS Satu Mare 3 - 1 CS Gaz Metan Mediaş (0-1)

Marcatori: Luca Feher, Tamas Patric și Paul Ricardo;

Arbitri: Pirtea Andrei, Matica Marius Ionuț, Gozman Cristian;

LPS Satu Mare: Rareș Oșan - Raul Apai, Rareș Mureșan, Luca Feher, Andrei Zbona, Adrian Godja (cpt.), Nicolas Tafa, Patric Tamas, Denis Lazăr, Denis Hajdu, Alex Micle;

Rezerve: Șerban Palage, Alex Mic, Paul Ricardo, Nandor Pop, Ionuț Tite, Sebastian Truscai, Denis Cortel;

Antrenori: Cosmin Iuhas și Cristi Popa;