Juniori A1 | CSM Victoria Carei a început cu stângul turneul semifinal

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Vineri după-amiază, echipa de juniori a CSM Victoria Carei, campioana Sătmarului la juniori A1, a jucat primul meci din cadrul turneului semifinal al Campionatului Național U19 județean.

Echipa pregătită de Tabi Zsolt a fost învinsă în meciul inaugural al turneului de CS Ineu cu scorul de 3-2, după ce au condus cu 1-0, iar la pauză scorul a fost egal, 1-1. Careienii au deschis scorul prin Raul Koter, în minutul 28, însă gazdele au egalat după trei minute prin Alberto Tica și cele două echipe au intrat la cabine la egalitate, 1-1.

Jucătorii din Ineu au început mai bine repriza secundă și au reușit să treacă în avantaj prin golul marcat de Raul Belei, în minutul 56, iar cu un sfert de oră înainte de finalul meciului, Florin Todoran a marcat pentru 3-1. Victoria a redus repede din diferență prin golul lui Balasz Bakai (min. 78), însă, în ciuda forcingului din ultimele minute, careienii nu au mai marcat și meciul s-a încheiat cu victoria celor din Ineu, 3-2.

În al doilea meci al primei zile de la Turneul semifinal din cadrul Campionatului Național U19 județean, Olimpic Zărneşti a învins cu 4 -1 AS FC Tălmaciu.

Sâmbătă, de la ora 18:00, CSM Victoria Carei joacă cu AS FC Tălmaciu. 

 

Turneu Semifinal | Joc 1 | CS Ineu 3 – 2 CSM Victoria Carei (1-1)

Marcatori: Alberto Tica, Raul Belei, Florin Todoran /Raul Koter și Balasz Bakai; 

Arbitri: Inoan Vlad (Floreşti), Georgiu Ioan Claudiu (Dej), Giorgiu Claudiu (Cluj-Napoca); 

Arbitru de rezervă: Bodocan Narcis (Cluj-Napoca); 

 

Programul echipei CSM Victoria Carei la turneul semifinal Zona 4 - Aiud:

Vineri, 14 iunie:

CS Ineu 3 – 2 CSM Victoria Carei (1-1)

ASC Olimpic Zărneşti 4 -1 AS FC Tălmaciu (1-0)

Sâmbătă, 15 iunie:

AS FC Tălmaciu – Victoria Carei (18:00)

Arbitri: Papp Csaba (Luduş), Albu Balint (Târgu Mureş), Chiorean Dragos (Târgu Mureş);

Arbitru de rezervă: Ștef Claudiu (Târgu Mureş);

Duminică, 15 iunie:

CSM Victoria Carei - CS Olimpia Aiud (18:00)

Arbitri: Rodina Vasile (Cluj-Napoca), Antal Csaba (Cluj-Napoca), Meres Robert (Cluj-Napoca);

Arbitru de rezervă: Chioran Marius Nechita (Cluj-Napoca);

Luni, 16 iunie:

CSM Victoria Carei - ASC Olimpic Zărneşti (16:00)

Arbitri: Inoan Vlad (Floreşti), Torok Gyurko Zoltan Attila (Cluj-Napoca), Mazilu Elena Roxana (Cluj-Napoca);

Arbitru de rezervă: Bodocan Narcis (Cluj-Napoca);

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Rezultate Liga 4, seria A
02-06-2019 18:00
Sportul Botiz 2 : 2 AS Livada
25-05-2019 12:00
Victoria Apa 0 : 2 Energia Negreşti
24-05-2019 18:00
Dacia Medieşu Aurit 0 : 4 Talna Oraşu Nou
22-05-2019 12:00
Talna Oraşu Nou 7 : 0 Voinţa Lazuri
19-05-2019 18:00
Venus Dumbrava 4 : 0 Voinţa Lazuri
Talna Oraşu Nou 4 : 1 Turul Micula
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii