Cupa României | CSM Satu Mare a învins Recolta Dorolț II și s-a calificat în sferturi Foto: Facebook/CSM Satu Mare

(2 voturi)

Vineri după-amiază, pe terenul din Dorolț, CSM Satu Mare a învins echipa a doua a Recoltei Dorolț în optimile de finală ale Cupei României - faza județeană.

Sătmărenii s-au impus cu scorul de 2-0, jucătorii pregătiți de Zoltan Ritli marcând câte un gol pe repriză. Răzvan Pop a deschis scorul după o jumătate de oră de joc, iar Bogdan Faur, venit de pe bancă, a stabilit scorul final în minutul 70 al meciului.

A fost al doilea joc din cadrul optimilor de finală, Fortuna Căpleni învingând în primul joc al acestei faze Stăruinţa Berveni cu scorul de 2-1.

Cupa României | Optimi | Recolta Dorolţ II 0 - 2 CSM Satu Mare (0-1)

Marcatori: Răzvan Pop (min. 30) și Bogdan Faur (min. 70);

Arbitri: Simon Elek, Jennifer D. Damian, Sas Bogdan;

Observator: Pataki Zoltan;

CSM Satu Mare: Oşan - Chifor, Bordac, Doroş, Nagy (min. 61, Faur), Maxim (min. 46, Chitaş), Tincău, (min. 61, Svarczkopf) Jakab (min. 61, Cădar 61), Răzvan Pop, Zima (min. 46, Ionescu), R. Nilvan;

Antrenor: Zoltan Ritli;

Recolta Dorolţ II: Gal Lehel - Nagy Attila, Meșter Nandor, Nyikora David, Egri Nandor, Lakatos Tibor, Mizsei Zoltan, Aranyos Miklos, Katocz David, Sebestyen Roland, Fintaș Patrick;

Rezerve: Rapolti Robert - Hollo David, Beres Mark, Haidu David, Bocsi Levente;