Cupa României |  Fortuna Căpleni, a doua echipă calificată în optimile fazei județene

(9 voturi)

În acest weekend s-au disputat primele două meciuri din 16-imile Cupei României - faza județeană, vineri după-amiază, AS Căpleni a învins la loviturile de departajare Frohlich Foieni, iar azi, Fortuna Căpleni a învins cu 3-1 Schwaben Kalmandi Cămin.

Fortuna a condus la pauză cu scorul de 2-0 prin golurile marcate de Toth Norbert (min. 35) și Fleisz Zsolt (min. 42), iar pe parcursul reprizei secunde ambele echipe au marcat câte un gol, Fleisz Zsolt a reușit dubla în minutul 75, iar golul de onoare al oaspeților a fost marcat de Pozsonyi Peter cu cinci minute înainte de finalul jocului.

Cupa României | Fortuna Căpleni 3 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin (2-0)

Marcatori: Toth Norbert (min. 35), Fleisz Zsolt (min. 42 și 75)/Pozsonyi Peter (min. 85);

Arbitri: Bogdan Răzvan, Bathory Ştefan, Lukacs Levente;

Observator: Halici Eugen;

Fortuna Căpleni: Vlad Boros - Badon Norbert (cpt.), Heveli Csaba, Toth Norbert, Bela Szabolcs, Kind Daniel, Locse Levente, Cadar Marius, Darabos Matyas, Fleisz Zsolt, Vicsocsany Peter;

Rezerve: Nonn Daniel, Csobi Gergo, Hevele Muhaly, Ritli Ricardo, Varga Arnold, Labos Adrian;

Schwaben Kalmandi Cămin: Renn Istvan - Tempfli Andreas, Chiș Stelian, Schlacter Istvan, Pozsonyi Peter, Belenyi Peter, Obis Thomas (cpt.), Bakai Mate, Tempfli Mate, Kodos Edwin, Varga Dezso;

Rezerve: Sandor Erik, Rausz Walter, Keszenheimer Robert, Kuncz Krisztofer, Tempfli Lorant;