Cupa României | Olimpia a învins Someşul Odoreu și s-a calificat în turul următor

Jucătorii Olimpiei Satu Mare au avut parte de o duminică plină, după ”meciul” de la ora 10:00 pierdut în fața celor peste o sută de micuți fotbaliști, de la ora 12:00 au jucat ultimul meci al sezonului, în Cupa României, contra celor de la Someşul Odoreu.

Întâlnirea dintre cele două echipe a fost echilibrată în prima repriză, Erich Srepler deschizând scorul pentru Olimpia, din penalty, iar în minutul 40 oaspeții au reușit egalarea și la cabine s-a intrat cu scorul de 1-1.

În partea a doua a jocului, Patrick Mitrașca a reușit cu o dublă (min. 72 și 80) și a rezolvat calificarea Olimpiei în turul următor al Cupei României - faza județeană.

Sâmbătă, tot în această fază a Cupei României, AS Livada a învins la scor Ugocea Porumbeşti, 5-1, iar astăzi, la Turț, Voința a fost învinsă cu scorul de 2-1 de Dacia Medieşu Aurit