Olimpia MCMXXI Satu Mare Olimpia MCMXXI Satu Mare Foto: Sportul Sătmărean

Olimpia MCMXXI s-a calificat la pas în turul următor al Cupei României - faza județeană

Liderul Seriei A din Liga 5, Olimpia MCMXXI Satu Mare s-a calificat la pas în turul următor al Cupei României - faza județeană, după ce a învins în această după-amiază Olimpia Domănești cu scorul de 8-0.

Meciul disputat pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare a fost dominat din primul până în ultimul minut de echipa suporterilor, jucătorii pregătiți de Nelu Donca marcând de trei ori până la pauză prin Srepler Erich (min. 7), Nagy Norbert (min. 29), Lakatos Istvan (min. 42), iar în partea a doua au mai înscris de patru ori prin Nagy Norbert (min. 77), Florin Puți (min. 51 și 53), Adrian Gules (min. 66) si au beneficiat de un autogol marcat de Sever Ritiu (min. 76).

Cele două echipe s-au întâlnit și duminică, la Domănești, meciul din cadrul etapei a șasea fiind câștigat tot de Olimpia MCMXXI, cu scorul de 7-0.

#VoluntariiOlimpiști au organizat la pauza meciului o nouă tombolă prin care clubul Olimpia MCMXXI a oferit două mingi cu autografele jucătorilor, câştigătorii de azi fiind Levente Iuhasz şi Cristian Roatiş. În urma donaţiilor venite din partea suporterilor prezenți la meciul de azi, Olimpia a strâns 433 de lei

Olimpia MCMXXI va juca meciul din cadrul etapei a șaptea cu Dacia Supur pe stadionul Olimpia “Daniel Prodan”, duminică, 14 octombrie, de la ora 16:00.

Cupa României | Faza 1 | Olimpia MCMXXI 8 - 0 Olimpia Domănești (3-0)

Marcatori: Srepler Erich (min. 7), Nagy Norbert (min. 29 și 77), Lakatos Istvan (min. 42), Florin Puți (min. 51 și 53), Adrian Gules (min. 66) / Sever Rițiu (autogol, min. 76);

Arbitru: Ovidiu Mazilu;

Asistenți: Sergiu Neichi și Cristian Pop;

Observator: Kegyes Adalbert;

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Adrian Crișan - Călin Rursuc, Nagy Leonard, Cuth Ioan, Marius Mihai, Nagy Norbert, Florin Puți, Srepler Erich, Lakatos Istvan, Sebastian Morosan (cpt.), Pop Silaghi Sergiu;

Rezerve: Liviu Blidar - Gules Adrian Mitrasca Patrick, Tudor Popescu, Mihai Sician, Remus Palcau, Mihnaea Sorin;

Antrenor: Nelu Donca;

Olimpia Domănești: Toth Dominic - Sever Rițiu, Szabo Sebastian (cpt.), Szabo Norbert, Claudiu Ziman, Nagy Janos, Bandula Levente, Polyanciuk Raul, Szabo Robert, Szabo Richard, Sergiu Căprărin;

Rezerve: Orosz Roland, Covaci Szabolcs, Balla Szilard;