Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Sătmăreanul Raul Ziman, convocat la echipa națională U16 Foto: Federația Română de Fotbal

Sătmăreanul Raul Ziman, convocat la echipa națională U16

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

Reprezentativa Under 16, formată din jucători născuți începând cu 1 ianuarie 2002, va participa în perioada 10-14 aprilie la Turneul celor 4 Națiuni, găzduit de România.

Tricolorii se vor reuni duminică, 8 aprilie, la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia, iar printre cei 24 de jucători convocați de selecționerul Daniel Mogoșanu pentru acest turneu se regăsește și sătmăreanul Raul Ziman (LPS Satu Mare).
În cadrul turneului vor fi prezente și naționalele Cehiei, Poloniei și Olandei. Meciurile se vor disputa la Centrele Naționale de Fotbal Buftea și Mogoșoaia conform următorului program:
Marți, 10 aprilie:
Ora 15.00: Olanda – Polonia (CNF Buftea)
Ora 18.00: Cehia– România (CNF Mogoșoaia)
Joi, 12 aprilie:
Ora 15.00: Polonia – Cehia (CNF Buftea)
Ora 18.00: România – Olanda (CNF Mogoșoaia)
Sâmbătă, 14 aprilie:
Ora 15.00: Olanda – Cehia (CNF Buftea)
Ora 18.00: România – Polonia (CNF Mogoșoaia)
Lotul convocat:
Portari: Răzvan Sava (Pro Sesto/Italia), Dragoș Horeboiu (CN Dinicu Golescu);
Fundași: Darius Grosu (FC Viitorul), Dumitru David (LPS Tg. Jiu), Radu Drăgușin (Regal Sport), Alexandru Jipa (Regal Sport), Denis Bolenyi (Kiss Baia Mare), Mădălin Pascu (Sportul Chiscani), Luca Florică (Regal Sport), Ionuț Badea (Alcorcon/Spania), Alexandru Chilili (FC Voluntari), Simone Dumitrașcu (ASD Ducato Calcio/Italia);
Mijlocași: Alexandru Crivac (Start Sport Argeș), Constantin Grameni (FC Viitorul), Raul Ziman (LPS Satu Mare), Botond Szondi (AFK Csikszereda), Denis Tarța (Kiss Baia Mare), Alexi Pitu (FC Viitorul), Andrei Iana (FCSB), Ahmed Bani (FC Dinamo), Leon Peto (Osnabruck), Ianis Stoica (FCSB);
Atacanți: Louis Munteanu (FC Viitorul), Theodor Corbeanu (FC Toronto/Canada).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 26 67
2 Someşul Oar 25 53
3 Dacia Medieşu Aurit 26 53
4 Speranța Halmeu 26 43
5 Viitorul Vetiş 24 40
6 AS Livada 26 37
7 Victoria Apa 25 34
8 Șoimii Mădăras 24 32
9 Atletic Craidorolț 25 31
10 Sportul Botiz 25 30
11 Voinţa Lazuri 26 24
12 Venus Dumbrava 26 23
13 Viile Satu Mare 25 22
14 Someşul Odoreu 25 20
Team
Played Points
1 Real Andrid 26 58
2 Viitorul Lucaceni 26 50
3 AS Căpleni 26 48
4 Frohlich Foieni 26 42
5 Schamagosch Ciumeşti 26 41
6 Unirea Pişcolt 25 41
7 Fortuna Căpleni 24 40
8 Victoria Tiream 26 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 26 34
10 Recolta Sanislău 26 29
11 Vulturii Santău 2013 23 27
12 Stăruinţa Berveni 26 22
13 Olimpia Domăneşti 25 21
14 AS Ghenci 25 10
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 23 62
2 Cetate Ardud 24 55
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Kneho Urziceni 21 38
5 Platanul Marna 24 37
6 Prietenia Crucişor 24 36
7 Codreana Homoroade 21 35
8 Speranța Bogdand 22 30
9 Olimpia Căuaş 23 30
10 Unirea Bercu 24 27
11 Egri Sasok Agriş 22 26
12 Ugocea Porumbeşti 21 24
13 Gloria Moftinu Mare 24 24
14 Recolta Turulung 23 18
15 Dacia Supur 23 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii