Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Minifotbal | Labradorii (Certeze) au câștigat prima ediție a ”Cupei Țării Oașului”

Sala de sport a Liceului Ioniță G. Andron din Negrești Oaș a găzduit în acest sfârșit de săptămână prima ediție a turneului de fotbal în sală ”Cupa Țării Oașului”, jucătorii echipei Labradorii (Certeze) fiind câștigătorii competiției, după ce au trecut în marea finală de Sentierri (Satu Mare) cu scorul de 5-2.
Finala mică s-a jucat între două echipe maramureșene, jucătorii de la ACS Comuna Recea, pregătiți de Romică Buia, învingând cu scorul de 7-2 Clasico Baia Mare.
La prima ediție a ”Cupei Țării Oașului” s-au înscris 12 echipe din Satu Mare, Negrești, Certeze, Călinești, Sighetu Marmatiei, Recea și Baia Mare, iar în urma tragerii la sorți acestea au fost împărțite în trei grupe, în fazele superioare calificându-se primele două echipe din fiecare grupă.
Grupa A: Labradorii (Certeze), Legendarii (Negrești Oaș), SebiMarc (Sighetu Marmației);
Grupa B: Clasico (Baia Mare), Crispet (Negrești Oaș), Sentierii (Satu Mare), ASCO CF (Baia Mare);
Grupa C: Santos (Negrești Oaș), Young Boys (Negresti Oaș), TSE Rent a Car (Satu Mare), Steu GM (Călinești Oaș);
Sâmbătă s-au jucat meciurile din grupe, iar duminică au avut loc meciurile din fazele superioare ale competiției.

Organizatorii competiției au premiat cu diplome, medalii, cupe și premii în bani câștigătorii competiției. Astfel, echipa câștigătoare a primit 2.000 lei (Labradorii - Certeze), ocupanta locului 2, 1.000 lei (Sentierri - Satu Mare), iar echipa clasată pe locul trei, 500 lei (ACS Comuna Recea). Titlul de cel mai bun jucător al turneului a fost câștigat de Chinde Viorel (Labradorii), Alin Bota (ACS Comuna Recea) a fost desemnat portarul turneului, iar Sergiu Ciocan (ACS Comuna Recea) a fost golgheterul competiției, cu cele 15 goluri marcate.
Organizatorii competiției mulțumesc tuturor echipelor participante pentru prezența la această primă ediție a ”Cupa Țării Oașului”, îi felicită pentru fair-play-ul arătat pe parcursul turneului și îi așteaptă și la următoarea ediție, această competiție dorindu-se să devină una de tradiție. De asemenea, organizatorii mulțumesc sponsorilor Nova Oaș, Sala de fitness CityGym, conducerii echipei Energia Negresti Oaș,  firmei de transport Osterreich TransRIN, Pensiunii "La Papa" (Certeze), Primăriei si Consiliului Local Negresti Oaș. 
Sportul Sătmărean a fost partener media al ”Cupei Țării Oașului”.

Rezultatele înregistrate sâmbătă:
Grupa A:
Labradorii 3-1 Legendarii
ACS Comuna Recea 6-4 SebiMArc
Labradorii 3-2 SebiMArc
Legendarii 0-8 ACS Comuna Recea
Labradorii 0-7 ACS Comuna Recea
Legendarii 5-6 SebiMArc

Grupa B:
Clasico 2-2 Crispet
Sentierri 6-2 Asco CF
Clasico 1-2 Sentierri
Crispet 2-4 Asco CF
Clasico 4-0 Asco CF
Crispet 2-4 Sentierri

Grupa C:
Santos 4-1 Young Boys
TSE Rent a Car 1-1 Steu GM
Santos 2-4 TSE Rent a Car
Young Boys 1-2 Steu GM
Young Boys  2-8 TSE Rent a Car
Santos 2-2 Steu GM

Rezultatele înregistrate duminică:
Grupa A:
Sentierri 1-1 Clasico
Sentierri 6-2 TSE Rent a Car
Clasico 3-2 TSE Rent a Car

Grupa B:
ACS Comuna Recea 3-2 Steu GM
ACS Comuna Recea 3-4 Labradorii
Steu GM  3-6  Labradorii

Semifinale:
Sentierri 2-1 ACS Comuna Recea
Labradorii 2-0 Clasico
Finala mică: ACS Comuna Recea  7-2 Clasico
Finala mare: Sentierri 2-5 Labradorii

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Media

Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

1 comentariu

Lasă un comentariu

energy kardio club mai

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 17 10 2 5 39 19 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 16 6 4 6 44 29 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 21 52
2 Someşul Oar 19 44
3 Dacia Medieşu Aurit 21 40
4 AS Livada 19 33
5 Viitorul Vetiş 19 31
6 Speranța Halmeu 21 31
7 Șoimii Mădăras 19 25
8 Victoria Apa 20 24
9 Sportul Botiz 20 24
10 Atletic Craidorolț 20 22
11 Voinţa Lazuri 21 22
12 Viile Satu Mare 20 19
13 Venus Dumbrava 20 18
14 Someşul Odoreu 20 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 20 45
2 Viitorul Lucaceni 21 44
3 Fortuna Căpleni 19 34
4 AS Căpleni 20 33
5 Schamagosch Ciumeşti 21 32
6 Unirea Pişcolt 21 32
7 Frohlich Foieni 21 32
8 Victoria Tiream 21 30
9 Schwaben Kalmandi Cămin 20 27
10 Recolta Sanislău 21 22
11 Stăruinţa Berveni 21 21
12 Olimpia Domăneşti 21 20
13 Vulturii Santău 2013 17 17
14 AS Ghenci 20 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 18 49
2 Cetate Ardud 19 45
3 Platanul Marna 20 31
4 Kneho Urziceni 17 31
5 Recolta Dorolț II - Dara 19 29
6 Olimpia Căuaş 19 27
7 Prietenia Crucişor 19 26
8 Codreana Homoroade 15 25
9 Speranța Bogdand 18 24
10 Unirea Bercu 20 23
11 Ugocea Porumbeşti 16 20
12 Gloria Moftinu Mare 18 19
13 Egri Sasok Agriş 17 17
14 Recolta Turulung 18 15
15 Dacia Supur 19 9