Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Minifotbal | În weekend are loc prima ediție a ”Cupei Țării Oașului”

În weekend, Sala de sport a Liceului Ioniță G. Andron din Negrești Oaș găzduiește prima ediție a turneului de fotbal în sală ”Cupa Țării Oașului”.
La competiția din acest an s-au înscris 12 echipe din Satu Mare, Negrești, Certeze, Călinești, Sighetu Marmatiei, Recea și Baia Mare:
1. ACS Comuna Recea
2. ASCO CF (Baia Mare)
3. Clasico (Baia Mare)
4. Legendarii (Negrești Oaș)
5. Crispet (Negrești Oaș)
6. Sentierii (Satu Mare)
7. TSE Rent a Car (Satu Mare)
8. Santos (Negrești Oaș)
9. Steu GM (Călinești Oaș)
10. SebiMarc (Sighetu Marmației)
11. Young Boys (Negresti Oaș)
12. Labradorii (Certeze)
În urma tragerii la sorți ce a avut loc miercuri seară, au fost stabilite cele trei grupe ale competiției, în fazele superioare urmând să se califice primele două echipe din fiecare grupă.
Grupa A: Labradorii (Certeze), Legendarii (Negrești Oaș), SebiMarc (Sighetu Marmației);
Grupa B: Clasico (Baia Mare), Crispet (Negrești Oaș), Sentierii (Satu Mare), ASCO CF (Baia Mare);
Grupa C: Santos (Negrești Oaș), Young Boys (Negresti Oaș), TSE Rent a Car (Satu Mare), Steu GM (Călinești Oaș);
Organizatorii au pregătit premii consistente pentru participanți: locul I – 2.000 lei, locul II – 1.000 lei, locul III – 500 lei. De asemenea, organizatorii vor acorda şi premii speciale pentru “Cel mai bun portar”, “Cel mai bun jucător” și “Golgheter-ul competiției” dar vor fi și surprize pentru spectatori.
Este o ocazie ideală pentru iubitorii fotbalului sătmărean, și nu numai, de a participa la un spectacol sportiv de calitate, organizatorii Cupei Țării Oașului invitându-vă să urmăriți și să susțineți echipele participante la această primă ediție a competiției.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kardio club mai

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 17 10 2 5 39 19 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 16 6 4 6 44 29 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 21 52
2 Someşul Oar 19 44
3 Dacia Medieşu Aurit 21 40
4 AS Livada 19 33
5 Viitorul Vetiş 19 31
6 Speranța Halmeu 21 31
7 Șoimii Mădăras 19 25
8 Victoria Apa 20 24
9 Sportul Botiz 20 24
10 Atletic Craidorolț 20 22
11 Voinţa Lazuri 21 22
12 Viile Satu Mare 20 19
13 Venus Dumbrava 20 18
14 Someşul Odoreu 20 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 20 45
2 Viitorul Lucaceni 21 44
3 Fortuna Căpleni 19 34
4 AS Căpleni 20 33
5 Schamagosch Ciumeşti 21 32
6 Unirea Pişcolt 21 32
7 Frohlich Foieni 21 32
8 Victoria Tiream 21 30
9 Schwaben Kalmandi Cămin 20 27
10 Recolta Sanislău 21 22
11 Stăruinţa Berveni 21 21
12 Olimpia Domăneşti 21 20
13 Vulturii Santău 2013 17 17
14 AS Ghenci 20 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 18 49
2 Cetate Ardud 19 45
3 Platanul Marna 20 31
4 Kneho Urziceni 17 31
5 Recolta Dorolț II - Dara 19 29
6 Olimpia Căuaş 19 27
7 Prietenia Crucişor 19 26
8 Codreana Homoroade 15 25
9 Speranța Bogdand 18 24
10 Unirea Bercu 20 23
11 Ugocea Porumbeşti 16 20
12 Gloria Moftinu Mare 18 19
13 Egri Sasok Agriş 17 17
14 Recolta Turulung 18 15
15 Dacia Supur 19 9