Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
România încheie preliminariile CM 2018 cu un egal în Danemarca Foto: Federația Româna de Fotbal

România încheie preliminariile CM 2018 cu un egal în Danemarca

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)
Naționala de fotbal a României a terminat la egalitate, 1-1, cu Danemarca, duminică, pe stadionul Parken din Copenhaga, în ultimul lor meci din Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018.
Danezii au deschis scorul prin Christian Eriksen (min. 60), din penalty, după o ținere a lui Cristian Ganea în propriul careu asupra lui Nicklas Bendtner. România a egalat prin Ciprian Deac (min. 88), la primul său gol pentru echipa națională, acesta trimițând în poartă mingea blocată de un fundaș danez după un șut trimis de Țucudean.
După egalul de pe stadionul Parken, Danemarca și-a asigurat locul al doilea în grupă și biletul pentru barajul Cupei Mondiale din 2018.

Danemarca 1 - 1 România (0-0)
Marcatori: Christian Eriksen (60 — penalty), respectiv Ciprian Deac (88);
Cartonașe galbene: Băluță (min. 12), Budescu (min. 50), Tătărușanu (min. 54), Ganea (min. 59, 63), Stanciu (min. 61)/Kjaer (min. 72);
Cartonaș roșu: Ganea (min. 63);
Stadion: Parken (Copenhaga);
Arbitru: Deniz Aytekin (Germania);
Arbitri asistenți: Guido Kleve, Markus Haecker (Germania);
Arbitru de rezervă: Marco Fritz (Germania);
Comisar FIFA: George Koumas (Cipru), observator FIFA pentru arbitri: Marinus Koopman (Olanda);

Danemarca: 1. Kasper Schmeichel — 14. Henrik Dalsgaard, 4. Simon Kjaer (căpitan), 6. Andreas Christensen, 5. Riza Durmisi — 7. William Kvist, 8. Thomas Delaney — 20. Yussuf Poulsen (19. Lasse Schoene, 83), 10. Christian Eriksen, 23. Pione Sisto — 11. Nicklas Bendtner (15. Kasper Dolberg, 70);
Rezerve neutilizate: 16. Jonas Loessl, 22. Frederik Roennow — 2. Mike Jensen, 3. Jannik Vestergaard, 9. Viktor Fischer, 12. Andreas Bjelland, 13. Mathias Joergensen, 17. Peter Ankersen, 18. Lukas Lerager, 21. Andreas Cornelius;
Selecționer: Aage Hareide;

România: 12. Ciprian Tătărușanu — 2. Mihai Bălașa, 6. Vlad Chiricheș (căpitan), 21. Dragoș Grigore, 3. Cristian Ganea — 5. Ovidiu Hoban, 23. Nicolae Stanciu — 17. Ciprian Deac, 14. Constantin Budescu (15. Nicușor Bancu, 66), 13. Alexandru Băluță (19. George Țucudean, 83) — 9. Florin Andone (11. Claudiu Keșeru, 70);
Rezerve neutilizate: 1. Costel Pantilimon, 16. Florin Niță — 4. Cosmin Moți, 7. Paul Anton, 18. Răzvan Marin, 20. Sergiu Hanca, 22. Alexandru Ioniță II.
Selecționer: Cosmin Contra;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
StiriSM

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 25 64
2 Dacia Medieşu Aurit 25 52
3 Someşul Oar 23 50
4 Viitorul Vetiş 23 37
5 Speranța Halmeu 25 37
6 AS Livada 24 37
7 Victoria Apa 24 31
8 Atletic Craidorolț 24 31
9 Sportul Botiz 24 30
10 Șoimii Mădăras 22 29
11 Venus Dumbrava 25 26
12 Voinţa Lazuri 25 23
13 Viile Satu Mare 24 22
14 Someşul Odoreu 23 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 24 52
2 Viitorul Lucaceni 25 47
3 AS Căpleni 24 45
4 Frohlich Foieni 25 42
5 Schamagosch Ciumeşti 25 41
6 Unirea Pişcolt 24 41
7 Fortuna Căpleni 23 37
8 Victoria Tiream 24 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 24 31
10 Recolta Sanislău 25 26
11 Stăruinţa Berveni 25 22
12 Vulturii Santău 2013 21 21
13 Olimpia Domăneşti 24 21
14 AS Ghenci 23 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 22 59
2 Cetate Ardud 23 52
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Platanul Marna 23 37
5 Prietenia Crucişor 23 36
6 Kneho Urziceni 20 35
7 Codreana Homoroade 20 32
8 Olimpia Căuaş 22 30
9 Speranța Bogdand 21 27
10 Unirea Bercu 23 27
11 Egri Sasok Agriş 21 26
12 Ugocea Porumbeşti 20 21
13 Gloria Moftinu Mare 23 21
14 Recolta Turulung 22 18
15 Dacia Supur 22 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii