Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Olimpia părăsește Cupa României după înfrângerea de la Cluj Foto: Facebook/FC Universitatea Cluj

Olimpia părăsește Cupa României după înfrângerea de la Cluj

Evaluaţi acest articol
(9 voturi)
Olimpia a pierdut meciul jucat în această seară în cadrul turului IV al Cupei României, 2-0 în fața Universității Cluj.
Meciul s-a disputat în nocturnă, pe Stadionul Cluj Arena, ”studenții” rezolvând calificarea în faza următoare a Cupei României încă din prima repriză prin dubla lui Goga (min. 14 și 40).
A fost un meci în care Zoltan Ritli a folosit un prim 11 cu mulți jucători tineri care au debutat pentru Olimpia în acest sezon, iar acest lucru s-a văzut pe toată durata partidei, sătmărenii având o singură ocazie de gol, la mijlocul primei reprize, prin Lusamba.
Universitatea Cluj s-a calificat în șaisprezecimile Cupei României care se vor disputa peste trei săptămâni, clujenii urmând să întâlnească, cel mai probabil, o echipă de Liga I.
Alături de Olimpia, astăzi au mai părăsit această fază a competiției alte patru echipe din Liga 2: Foresta Suceava, Dunărea Călăraşi, Luceafărul Oradea și Pandurii Târgu Jiu.

Din turul 4 al acestei ediţii a Cupei României, FRF premiază echipele participante, câștigătoarea urmând să primească 3.000 de euro, în timp ce pierzătoarea va încasa doar 1.000 de euro. Din fazele următoare premierea echipelor va crește, în 16-imi se va plăti 5.000 de euro pentru câştigătoare, respectiv 3.000 de euro pentru învinsă, iar în optimi câștigătoarea va primi 6.000 euro, respectiv 4.000 pentru echipa eliminată.

FC Universitatea Cluj 2 - 0 FC Olimpia 2010 Satu Mare (2-0)
Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad);
Asistenţi: Sergiu Paul Corb (Zalău) şi Daniel Popa (Aiud);
Observatori: Obs: Măiereanu Lucian (Braşov), Kemenes Emil (Baia Mare);
"U" Cluj: Albuţ - Takacs, Abrudan, Onicaş, Manu - Gab. Giurgiu (cpt.), Micaş - Hordouan, Rz. Greu, Goga - B. Lemac;
Rezerve: Dinu - Chiş, Irimie, Hîmpea, Oct. Ursu, Haţiegan, Lemnaru;
Antrenor: Adrian Falub;
FC Olimpia 2010 Satu Mare: Şuta - Achim, D. Vincze, L. Vincze, Bura, Copaci, Cr. Munteanu, Hlinca, Lusamba, Villand, D. Muntean (cpt.);
Rezerve: Fl. Muntean - Duruş, Cocian, D. Lukacs, Cubaş, Vas. Pop, Fl. Mureşan;
Antrenor: Zoltan Ritli;

Rezultate Cupa României, marți, 4 octombrie:
Aerostar 1 - 0 Foresta 1-0
Agricola Borcea 1 - 4 Petrolul 1-4
Alexandria 1 - 3 Clinceni 1-3
CSM Focșani 0 - 5 Miroslava 0-5
Filiași 2 - 3 FC Argeș 2-3
Reșița 3 - 2 Pandurii 3-2
Sănătatea Cluj 3 - 1 Luceafărul Oradea 3-1
Slobozia 2 - 1 Călărași 2-1
”U” Cluj 2 - 0 FC Olimpia 2010 Satu Mare 

Program Cupa României, miercuri, 4 octombrie:
CS Baloteşti - CS Afumaţi, ora 11:00
Sporting Lieşti - Dacia Unirea Brăila, ora 14:30
Metaloglobus Bucureşti - Sportul Snagov, ora 14:30
AFC Hărman - Chindia Târgovişte, ora 14:30
ACS Şirineasa - CS Mioveni, ora 14:30
Voinţa Biled - ASU Politehnica Timişoara, ora 14:30
Naţional Sebiş - UTA Arad, ora 14:30
Performanţa Ighiu - ASA Târgu Mureş, ora 14:30
Industria Galda - AFC Hermannstadt, ora 14:30

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
6 CSM Victoria Carei 12 5 2 5 19 17 16 1 17
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 11 3 2 6 22 22 4 7 11
9 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
10 Voinţa Doba 11 1 1 9 16 44 4 0 4
11 Dari Lipău 11 0 1 10 10 47 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9