Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Cosmin Contra a condus primul său antrenament la națională Foto: Federația Română de Fotbal

Cosmin Contra a condus primul său antrenament la națională

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)
Duminică, la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia, o parte dintre tricolorii convocați pentru meciurile cu Kazahstan și Danemarca au susținut o ședință de pregătire.
A fost primul antrenament condus de noul selecționer Cosmin Contra. În această primă zi de cantonament au fost prezenți doar zece dintre tricolori: Pantilimon, Andone, Grigore, Stancu, Ganea, Hanca, Băluță, Bancu, Ioniță, Grozav. Jucătorii au făcut cunoștință și cu noii membri ai staff-ului tehnic: Ionel Gane și Adrian Mihalcea (antrenori secunzi), Leontin Toader (antrenor cu portarii) și Javi Reyes (preparator fizic).
La final, jucătorii și selecționerul au participat la o sesiune de autografe și fotografii cei aproximativ 100 de fani prezenți în tribune la antrenament.

Lotul convocat pentru jocurile cu Kazahstan (5 octombrie, ora 21:45, Ploiești) și Danemarca (8 octombrie, ora 19:00, Copenhaga) este următorul:
Portari: Ciprian Tătărușanu (Nantes, 46/0), Costel Pantilimon (Deportivo La Coruna, 25/0), Bogdan Lobonț (AS Roma, 85/0), Florin Niță (FCSB, 0/0);
Fundași: Romario Benzar (FCSB, 9/0), Sergiu Hanca (Dinamo, 3/0), Cosmin Moți (Ludogorets, 11/0), Vlad Chiricheș (Napoli, 49/0), Dragoș Grigore (Al-Sailiya, 28/0), Mihai Bălașa (FCSB, 0/0), Cristian Ganea (FC Viitorul, 2/0);
Mijlocași: Mihai Pintilii (FCSB, 37/1), Ovidiu Hoban (CFR Cluj, 27/1), Răzvan Marin (Standard, 8/1), Nicolae Stanciu (Anderlecht, 16/6), Alexandru Chipciu (Anderlecht, 30/4), Alexandru Băluță (CSU Craiova, 3/1), Gheorghe Grozav (Karabukspor, 15/3), Nicușor Bancu (CSU Craiova, 0/0), Constantin Budescu (FCSB, 4/2), Alexandru Ioniță (Astra, 0/0), Ciprian Deac (CFR Cluj, 11/0);
Atacanți: Florin Andone (Deportivo La Coruna, 17/1), Claudiu Keșeru (Ludogorets, 18/5), Bogdan Stancu (Bursaspor, 52/14);

Doi dintre jucătorii naționalei convocați pentru meciurile cu Kazahstan și Danemarca au probleme medicale și nu se vor mai alătura lotului.
Eric Bicfalvi a jucat în meciul Spartak Mosova - FC Ural 2-0 cu dureri la spate, în timp ce Iasmin Latovlevici a intrat în minutul 66 al partidei Galatasaray - Karabukspor 3-2 și a încheiat jocul cu probleme musculare la coapsa stângă.
Staff-ul echipei naționale a ținut în permanență legătura cu echipele la care evoluează cei doi jucători și, la recomandarea medicilor, Bicfalvi și Latovlevici vor intra într-un program special de recuperare la club. Cei doi vor rata astfel partidele cu Kazahstan (5 octombrie, ora 21:45, Ploiești) și Danemarca (8 octombrie, ora 19:00, Copenhaga).


Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Media

Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kardio club mai

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 17 10 2 5 39 19 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 16 6 4 6 44 29 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 21 52
2 Someşul Oar 19 44
3 Dacia Medieşu Aurit 21 40
4 AS Livada 19 33
5 Viitorul Vetiş 19 31
6 Speranța Halmeu 21 31
7 Șoimii Mădăras 19 25
8 Victoria Apa 20 24
9 Sportul Botiz 20 24
10 Atletic Craidorolț 20 22
11 Voinţa Lazuri 21 22
12 Viile Satu Mare 20 19
13 Venus Dumbrava 20 18
14 Someşul Odoreu 20 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 20 45
2 Viitorul Lucaceni 21 44
3 Fortuna Căpleni 19 34
4 AS Căpleni 20 33
5 Schamagosch Ciumeşti 21 32
6 Unirea Pişcolt 21 32
7 Frohlich Foieni 21 32
8 Victoria Tiream 21 30
9 Schwaben Kalmandi Cămin 20 27
10 Recolta Sanislău 21 22
11 Stăruinţa Berveni 21 21
12 Olimpia Domăneşti 21 20
13 Vulturii Santău 2013 17 17
14 AS Ghenci 20 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 18 49
2 Cetate Ardud 19 45
3 Platanul Marna 20 31
4 Kneho Urziceni 17 31
5 Recolta Dorolț II - Dara 19 29
6 Olimpia Căuaş 19 27
7 Prietenia Crucişor 19 26
8 Codreana Homoroade 15 25
9 Speranța Bogdand 18 24
10 Unirea Bercu 20 23
11 Ugocea Porumbeşti 16 20
12 Gloria Moftinu Mare 18 19
13 Egri Sasok Agriş 17 17
14 Recolta Turulung 18 15
15 Dacia Supur 19 9