Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Primul campionat de fotbal organizat de Someșul Oar în parteneriat cu Școala Gimnazială Oar

În cursul săptămânii trecute CS Someșul Oar a semnat ”un parteneriat pentru viitor” cu Școala Gimnazială Oar, obiectivul principal al parteneriatului fiind promovarea sportului în rândul tinerilor din Oar.
Vineri, pe terenul sintetic din curtea școlii, a avut loc prima acțiune organizată de cele două entități, un turneu de fotbal pentru descoperirea copiilor talentați cu vârsta cuprinsă 5 și 14 ani.
Prima ediție a "Cupei Schlemmer" a adunat la startul competiției peste 80 de copii, cele zece echipe participante fiind împărțite pe trei categorii: príma categorie a fost alcătuită din patru echipe mixte, fete și băieți, din clasele 0-4 , a doua categorie a fost alcătuită din două echipe de fete, clasele 5-8, iar în a treia categorie au fost repartizate patru echipe de baieți din clasele 5-8.
A fost un turneu reușit, la final toate echipele au primit diplome, cupe, premii speciale și multe alte premii oferite tuturor paricipanților.
Organizatorii mulțumesc sponsorilor și tuturor personelor care au contribuit la organizarea si reușita evenimentului.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kardio club mai

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 17 10 2 5 39 19 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 16 6 4 6 44 29 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 21 52
2 Someşul Oar 19 44
3 Dacia Medieşu Aurit 21 40
4 AS Livada 19 33
5 Viitorul Vetiş 19 31
6 Speranța Halmeu 21 31
7 Șoimii Mădăras 19 25
8 Victoria Apa 20 24
9 Sportul Botiz 20 24
10 Atletic Craidorolț 20 22
11 Voinţa Lazuri 21 22
12 Viile Satu Mare 20 19
13 Venus Dumbrava 20 18
14 Someşul Odoreu 20 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 20 45
2 Viitorul Lucaceni 21 44
3 Fortuna Căpleni 19 34
4 AS Căpleni 20 33
5 Schamagosch Ciumeşti 21 32
6 Unirea Pişcolt 21 32
7 Frohlich Foieni 21 32
8 Victoria Tiream 21 30
9 Schwaben Kalmandi Cămin 20 27
10 Recolta Sanislău 21 22
11 Stăruinţa Berveni 21 21
12 Olimpia Domăneşti 21 20
13 Vulturii Santău 2013 17 17
14 AS Ghenci 20 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 18 49
2 Cetate Ardud 19 45
3 Platanul Marna 20 31
4 Kneho Urziceni 17 31
5 Recolta Dorolț II - Dara 19 29
6 Olimpia Căuaş 19 27
7 Prietenia Crucişor 19 26
8 Codreana Homoroade 15 25
9 Speranța Bogdand 18 24
10 Unirea Bercu 20 23
11 Ugocea Porumbeşti 16 20
12 Gloria Moftinu Mare 18 19
13 Egri Sasok Agriş 17 17
14 Recolta Turulung 18 15
15 Dacia Supur 19 9