Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Fotbal feminin | Fetele de la Juniorul Satu Mare au câștigat al doilea meci consecutiv

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)
După victoria importantă obținută în etapa trecută, pe teren propriu, 3-1 cu CS Ineu, fetele de la Juniorul au bifat a doua victorie din acest sezon pe terenul sintetic din Someșeni împotriva echipei a II-a a Olimpiei Cluj.
A fost un meci dificil în care sătmărencele au fost conduse la pauză cu scorul de 3-1 însă au dat dovadă de tărie de caracter și au revenit după pauză, au egalat și în minutele de prelungiri au marcat golurile victoriei prin Ioana Borodi (min. 92) și Tania Mare (min. 93). Ioana Borodi a fost din nou cea mai bună jucătoare a echipei pregătite de Liviu Ivasuc, cele patru goluri marcate fiind decisive în obținerea victoriei. Alături de Ioana au mai marcat Julia Ilyes și Tania Mare.
Etapa următoare Juniorul Satu Mare va juca pe teren propriu, duminică, 30 octombrie, în compania echipei Olimpic Star Cluj.

Olimpia 2 Cluj 4 - 6 Juniorul Satu Mare (3 - 1)
Marcatoare: Ioana Borodi (4 goluri), Tania Marc și Julia Ilyes;
Stadion: Victoria Someșeni (sintetic), Cluj;
Arbitru: Dreve Dan Florin (Cluj Napoca);
Asistenți: Pojar Paul Bogdan (Cluj Napoca) și Popa Dragoș Daniel (Băișoara);

Juniorul Satu Mare: Alexandra Ionescu - Andreea Tătăran, Ioana Frangolga, Adelina Vidican, Andrea Rakos, Patricia Grad, Tania Mare, Julia Ilyes, Szucs Ivette, Barbara Bai, Ioana Borodi;
Au mai jucat: Denisa Oșan și Alexandra Cârlig
Antrenori: Călin Domuța și Liviu Ivasuc;

Clasament Liga I - fotbal feminin:
1. Fortuna Becicherecu Mic 12p
2. Olimpic Star Cluj 9p
3. Olimpia 2 Cluj 6p
4. Vasas 2 Femina Odorhei 6p
5. Juniorul Satu Mare 6p
6. CS Ineu 3p
7. Ladies Targu Mures 3p
8. SPORTING Lugas 0p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9