Banner blato Livrare
Baschet | CSM Satu Mare a învins FCC Baschet UAV Arad în al doilea meci al turneului 6 Foto: baschet.ro

După victoria de ieri, 65-36, cu Universitatea Cluj, în această seară, baschetbalistele de la CSM Satu  Mare au învins și FCC Baschet UAV Arad în al doilea meci al turneului 6.

Sătmărencele au câștigat la scor primul (23-9) și ultimul sfert al meciului (15-5), în timp ce echipa gazdă s-a impus, la limită, în sferturile doi (15-14) și trei (14-12) ale jocului.

La final, echipa pregătită de Miguel Lopez s-a impus la o diferență de 21 de puncte, 64-43, iar mâine, în ultimul meci al turneului 6, va întâlni CSU Rookies Oradea, de la ora 16:00.

Claudia Cuic (Pop) a fost cea mai bună marcatoare a CSM-ului și a meciului, cu 27 puncte reușite, iar Bria Goss și Patricia Bright au marcat câte 15 puncte.

Pentru FCC Baschet UAV Arad, Jarakasevic a marcat 13 puncte, Beadle 12 puncte, iar Armani 6 puncte.

LNBF | CSM Satu Mare 64 - 43 FCC Baschet UAV Arad  (23-9, 14-15, 12-14, 15-5)

Arbitri: Alin Faur, Cristian Trofim și Vlad Potra;

Comisar FRB: Marius Hurgoi;

FCC Baschet UAV Arad: Karakasevic 13 puncte, Beadle 12 puncte, Armanu 6 puncte, Hadzovic 4 puncte, Fodor 3 puncte, Akathiotou 3 puncte, Ardelean, Lipovan, Rotariu, Nagy, Spinean;

Antrenor: Bogdan Bulj;

CSM Satu Mare: Cuic (Pop) 27 de puncte, Bright 15 puncte, Goss 15 puncte, Solopova 4 puncte, Civile 2 puncte, Huțanu 1p, Podar, Popescu, Kilin, Pop, Szmutku, Neagu;

Antrenor: M. Lopez Alonso;