Baschet U16 | Fetele de la LPS CSS Satu Mare au început cu o victorie Turneul Final

(4 voturi)

Echipa de baschet feminin U16 a LPS CSS Satu Mare, pregătită de Adriana Pricop, a început cu o victorie Turneul Final ce se desfășoară în această perioadă în Sala Sporturilor din Alexandria.

Astfel, în primul meci de la Turneul Final, LPS CSS Satu Mare a învins echipa CSS Bega Timișoara cu scorul de 62 - 45, sătmărencele având o evoluție excelentă în repriza a doua a meciului. Bănățencele au câștigat primul sfert la o diferență de două puncte (14-12), însă următoarele trei sferturi au revenit fetelor Adrianei Pricop: 15-10, 14-13 și 21-8. Punctele sătmărencelor au fost marcate de Ciortan 21p, Bor 13p, Medvei 12p, Bota 7p, Maier 6p, Dan 2p, Oros 1p.

Joi, în meciul doi al Grupei A, sătmărencele vor întâlni, de la ora 16:00, echipa CS Olimpia București, care astăzi a pierdut la o diferență de 11 puncte (53:64) în fața ACS Champions București.