Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Astăzi, în ședința Comisiei de juniori din cadrul AJF Satu Mare s-a stabilit programul celor două turnee dedicate tinerilor fotbaliști sătmăreni născuți în anii 2008, respectiv 2009.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a IX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, o etapă în care majoritatea meciurilor par a fi echilibrate, având în vedere că se întâlnesc ”vecinele” din clasament.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Meciurile etapei a X-a din Seria a V-a a ligii a treia se vor disputa pe parcursul a trei zile, astăzi fiind programate primele două meciuri, sâmbătă se vor disputa patru meciuri, iar duminică, de la ora 13:00, se va juca Sănătatea Cluj - FC Avrig, virușii verzi jucând miercuri în Cupa României cu FCSB.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Luceafărul Decebal a câștigat fără emoții restanța cu Prietenia Crucișor, din etapa a II-a a a Ligii a V-a.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Tricolorii vor disputa un meci amical pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca împotriva reprezentativei Turciei. Meciul se va juca joi, 9 noiembrie, începând cu ora 20:15.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Cristiano Ronaldo a fost desemnat aseară jucătorul anului, la gala FIFA de la Londra.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
La începutul lunii septembrie a a luat startul Turneul Speranțelor, o competiție națională de elită la nivel Under 14 (jucători născuți în anul 2004) dedicată selecției și formării noilor generații de jucători pentru echipele reprezentative.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Selecționerul Cosmin Contra a trimis faxul de convocare pentru 22 de jucători care evoluează la cluburi din afara țării înaintea jocurilor de pregătire cu Turcia și Olanda, din noiembrie.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi s-au jucat meciurile etapei a IX-a din Liga 4 - Seria B, etapă în care liderul clasamentului, Real Andrid a înregistrat a opta victorie consecutivă, 2-1 în deplasare la Recolta Sanislău, după ce au fost conduși la pauză cu 1-0.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a VIII-a din Liga 4 - Seria A, o etapă plină de surprize, ocupantele primelor două locuri au fost învinse, iar Viitorul Vetiș a urcat pe locul doi după cea mai categorică victorie a etapei.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi s-au disputat două meciuri din cadrul etapei a VIII-a a ligii de elită din fotbalul județean sătmărean, ambele fiind câștigate de echipele gazdă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
FC Olimpia 2010 Satu Mare a câștigat meciul jucat astăzi pe Stadionul ”Olimpia - Daniel Prodan” în cadrul etapei a XIII-a, 2-0, cu Foresta Suceava.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
FC Olimpia 2010 Satu Mare joacă sâmbătă, de la ora 11:00, pe Stadionul ”Olimpia - Daniel Prodan” meciul din cadrul etapei a XIII-a în compania echipei Foresta Suceava.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
FC Unirea Tășnad a încheiat la egalitate, 1-1, duleul de pe Stadionul Cetate cu FC Unirea 1924 Alba Iulia din etapa a IX-a a Seriei a V-a.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Federația Română de Fotbal a semnat un parteneriat cu Casa Pariurilor care, din actualul sezon, devine sponsor oficial al Ligii 2 de fotbal și al Cupei României.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6