Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 5 | Luceafărul Decebal a pierdut primul meci din acest sezon. Rezultatele etapei 6

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
Duminică s-au disputat meciurile etapei a VI-a din Liga a V-a, etapă în care Luceafărul Decebal a suferit prim înfrângere din acest sezon, 2-3 pe terenul celor de la Olimpia Căuaș.
A fost o etapă în care oaspeții nu au reușit să câștige niciun meci, singurul rezultat pozitiv fiind înregistrat de Prietenia Crucişor, 2-2, la Unirea Bercu.
Scorul etapei s-a înregistrat pe terenul liderul clasamentului, Cetate Ardud, care a administrat un sec 7-0 celor de la Codreana Homoroade, iar Kneho Urziceni a învins Speranța Bogdand cu scorul de 6 - 1.

Rezultate Liga a V-a, etapa 6:  
Unirea Bercu 2 - 2 Prietenia Crucişor
ACS Turulung 5 - 3 Dacia Supur
Gloria Moftinu Mare 4 - 0 Platanul Marna
Ugocea Porumbeşti 2 - 1 Recolta Dorolț II
Olimpia Căuaş 3 - 2 Luceafărul Decebal
Kneho Urziceni 6 - 1 Speranța Bogdand
AS CS Cetate 2010 Ardud 7 - 0 Codreana Homoroade
Egri Sasok Agriş a stat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 09 Octombrie 2017 07:39

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6