Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 4 | Real Andrid defilează în Seria B. Rezultatele etapei a IX-a

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
Astăzi s-au jucat meciurile etapei a IX-a din Liga 4 - Seria B, etapă în care liderul clasamentului, Real Andrid a înregistrat a opta victorie consecutivă, 2-1 în deplasare la Recolta Sanislău, după ce au fost conduși la pauză cu 1-0.
În cele șapte meciuri ale etapei s-au marcat 27 de goluri, niciun meci nu s-a terminat la egalitate, gazdele câștigând cinci meciuri, iar oaspeții două. Cele mai categorice victorii din această etapă au fost obținute de echipele din Căpleni, AS învingând acasă cu 5-0 Stăruinţa Berveni, iar Fortuna Căpleni a câștigat în deplasare la Frohlich Foieni cu scorul de 4-0. Vulturii Santău 2013 au obținut un succes important pe propriul teren cu Schamagosch Ciumeşti, 4-2, iar Olimpia Domănești a învins, acasă, Unirea Pişcolt cu 4-1, deși au jucat încă din minutul 3 cu un jucător în minus.

Program Liga a IV-a, Seria B, etapa 9:
Duminică, 22 octombrie:
Vulturii Santău 2013 4 - 2 Schamagosch Ciumeşti (1-1)
AS Căpleni 5 - 0 Stăruinţa Berveni (3-0)
Olimpia Domăneşti 4 - 1 Unirea Pişcolt (3-0)
Recolta Sanislău 1 - 2 Real Andrid (1-0)
Frohlich Foieni 0 - 4 Fortuna Căpleni (0-1)
Victoria Tiream 1 - 0 AS Ghenci (1-0)
Viitorul Lucaceni 2 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin (1-1)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 22 Octombrie 2017 17:59

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Someşul Oar 11 23
2 Unirea Păulești 11 22
3 AS Livada 11 21
4 Viitorul Vetiş 11 19
5 Dacia Medieşu Aurit 10 19
6 Șoimii Mădăras 10 17
7 Sportul Botiz 11 17
8 Speranța Halmeu 11 15
9 Viile Satu Mare 11 13
10 Venus Dumbrava 10 13
11 Victoria Apa 11 12
12 Voinţa Lazuri 11 9
13 Atletic Craidorolț 11 6
14 Someşul Odoreu 10 6