Cele două echipe din fruntea seriei A, Unirea Păuleşti și Viitorul Vetiș au meciuri grele cu Dacia Medieşu Aurit, respectiv Speranța Halmeu, în timp ce ocupanta locului trei, Sportul Botiz are un meci mai accesibil în deplasare la Someșul Odoreu.
În etapa a VII-a din Seria B, derby-ul etapei se joacă la Căpleni, Fortuna (locul 2) primind vizita Viitorului Lucăceni (locul 3), iar meciul lideruluio seriei B, Real Andrid de pe teren propriu în compania celor de la AS Căpleni (locul 8) a fost amânat.
Program Liga a IV-a, Seria A, etapa 6:
Sâmbătă, 7 octombrie:
Unirea Păuleşti - Dacia Medieşu Aurit, ora 14:00 și 16:00;
Arbitri: Rebegea Ciprian, Pop Emanuel, Orha Dan;
Observator: Borz Ionel;
Duminică, 8 octombrie:
AS Livada - Venus Dumbrava, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Hariş Armin, Sulyok Adrian, Orha Dan;
Observator: Kegyes Tibor;
Soimii Mădăras - CS Someşul Oar, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Lukacs Levente, Miclăuş Răzvan;
Observator: Năstruţ Liviu;
Victoria Apa - Voinţa Lazuri, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Chiorean Cristian, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;
Observator: Iuhas Ioan;
Someşul Odoreu - Sportul Botiz, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Bogdan Răzvan, Bonţidean Andrei, Man Cătălin;
Observator: Halici Eugen;
Atletic Craidorolț - Viitorul Viile Satu Mare, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Pop Lucian, Moisa Florin, Sălăjan Norbert;
Observator: Sălăjan Norbert;
Viitorul Vetiş - Speranța Halmeu, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Tincu Bogdan, Zsigrai Cătălin, Baroş Alex;
Observator: Altfater Robert;
Program Liga a IV-a, Seria B, etapa 7:
Duminică, 8 octombrie:
Victoria Tiream - Olimpia Domăneşti, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Chiş Florin, Iuhasz Tibor, Ilies Andrei;
Observator: Turtureanu Ioan;
Schwaben Kalmandi Cămin - Schamagosch Ciumeşti, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Popa Paula, Lacatos Rareş, Pascu Radu;
Observator: Pataki Zoltan;
Vulturii Santău 2013 - Stăruinţa Berveni, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Bathory Ştefan, Popescu Tudor, Estan Alex;
Observator: Cseh Sandor;
Frohlich Foieni - Recolta Sanislău, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Pop Emanuel, Tăbăcaru Sergiu, Miklos Marius;
Observator: Ziman Cornel;
AS Ghenci - Unirea Pişcolt, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Chiorean George, Rad Bogdan, Vass Mark;
Observator: Rosz Zoltan;
Fortuna Căpleni - Viitorul Lucaceni, ora 12:30 și 15:00;
Arbitri: Raţ Sebastian, Raţ Sebastian jr., Rentea Florin;
Observator: Chioreanu Radu;
Real Andrid - AS Căpleni (amânat)