Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1

Liga 4 Elite | Carei - Moftinu Mic și Negreşti - Oraşu Nou, cele mai interesante meciuri ale etapei. Programul complet și oficialii delegați în etapa 9

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a IX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, o etapă în care majoritatea meciurilor par a fi echilibrate, având în vedere că se întâlnesc ”vecinele” din clasament.
Astfel, în derby-ul Oașului, Energia Negreşti (locul 5) primește vizita celor de la Talna Oraşu Nou (locul 4), CSM Victoria Carei (locul 3) joacă acasă cu liderul clasamentului, Crasna Moftinu Mic, Recolta Dorolţ (locul 7) întâlnește Turul Micula (locul 6), iar Lipăul (locul 11) joacă cu Voința Babța (locul 9). Cel mai deschilibrat meci al etapei, din prisma clasamentului, se dispută între ACS Voinţa Doba (locul 8) și Ştiinţa Beltiug (locul 2).

Program Liga a IV-a Elite, etapa a IX-a:
Sâmbătă, 28 octombrie:
ACS Voinţa Doba - Ştiinţa Beltiug, ora 15:00
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Reday Arpad, Pop Cristian;
Observator: Ziman Cornel;
Energia Negreşti - Talna Oraşu Nou, ora 15:00
Arbitri: Por Constantin, Kopriva Zsolt, Gireadă Ciprian;
Observator: Pataki Zoltan;
CSM Victoria Carei - Crasna Moftinu Mic, ora 13:00
Arbitri: Mazilu Ovidiu, Pop Emanuel, Tăbăcaru Sergiu;
Observator: Torok Zoltan;

Duminică, 29 octombrie:
Dari Lipău - Voinţa Babţa, ora 15:00
Arbitri: Bathory Ștefan, Pop Cristi, Nagy Szabolcs;
Observator: Gherasim Alexandru;
Recolta Dorolţ - Turul Micula, ora 15:00
Arbitri: Vidican Rareș, Gireadă Ciprian, Orha Dan;
Observator: Vigu Iosif;
FC Certeze stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Vineri, 27 Octombrie 2017 11:58

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6