Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Liga a IV-a Elite | Beltiug - Negrești, derby-ul etapei. Programul și oficialii delegați în cadrul etapei a VIII-a Foto: Sportul Sătmărean

Liga a IV-a Elite | Beltiug - Negrești, derby-ul etapei. Programul și oficialii delegați în cadrul etapei a VIII-a

Evaluaţi acest articol
(8 voturi)
Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a VIII-a din Liga de elită a fotbalului județean sătmărean, o etapă în care majoritatea jocurilor sunt echilibrate și deschise oricărui rezultat.
Cel mai interesant meci al etapei se va disputa la Beltiug între ocupantele locurilor doi și trei, Știința primind vizita Energiei Negrești. Cele două echipe au înregistrat rezultate bune în ultimele etape, Energia fiind neînvinsă în ultimele patru meciuri (un egal și trei victorii), în timp ce Știința vine după trei victorii consecutive, însă ambele echipe au fost învinse de liderul clasamentului, Crasna Moftinu Mic, cu același scor, 2-1.
Liderul clasamentului, Crasna Moftinu Mic primește vizita incomodei Voinţa Babţa, CSM Victoria Carei va avea meci greu, pe teren propriu, cu Recolta Dorolţ, Voinţa Doba va încerca să se întoarcă cu punct sau puncte din deplasarea de la Orașu Nou, iar Dari Lipău speră să obțină primele puncte din acest sezon în deplasare la FC Certeze.

Program Liga 4 Elite, etapa 8:
Sâmbătă, 21 octombrie:
CSM Victoria Carei - Recolta Dorolţ, ora 15:00
Arbitri: Mazilu Ovidiu, Nagy Szabolcs, Pop Emanuel;
Observator: Borz Ionel;
Ştiinţa Beltiug - Energia Negreşti, ora 15:00
Arbitri: Bathory Ștefan, Girați Cristian, Sălăgean Norbert;
Observator: Pataki Zoltan;
Duminică, 22 octombrie:
FC Certeze - Dari Lipău, ora 15:00
Arbitri: Neichi Sergiu, Orha Dan, Miclăuș Răzvan;
Observator: Andreica Marcel;
Talna Oraşu Nou - ACS Voinţa Doba, ora 15:00
Arbitri: Peneghi Șerban, Roșu Florin, Vass Mark;
Observator: Petz Istvan;
Crasna Moftinu Mic -Voinţa Babţa, ora 15:00
Arbitri: Chiș Florin, Iuhas Tibor, Ardelean Vlad;
Observator: Maier Alșexandru;
Turul Micula stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 21 Octombrie 2017 19:40

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6