Liga a IV-a Elite, etapa a XIX-a:
Vineri, 12 mai:
Unirea 08 Tăşnad - Ştiinţa Beltiug, ora 18:00
Arbitri: Peneghi Șerban, Thomas Jungher, Costea Dănuț;
Observator: Maier Alexandru;
Sâmbătă, 13 mai:
Luceafărul Decebal - ACS Voinţa Doba, ora 17:00
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Kopriva Zsolt, Botos Roland;
Observator: Torok Zoltan;
Viitorul Vetiş - Talna Oraşu Nou, ora 19:00
Arbitri: Hariș Armin, Nagy Szabolcs, Tăbăcaru Sergiu;
Observator: Ziman Cornel;
Duminică, 14 mai:
Turul Micula - Recolta Dorolț II, ora 18:00
Arbitri: Bogdan Răzvan, Sulyok Adrian, Zsigrai Cătălin;
Observator: Vigu Iosif;
Crasna Moftinu Mic - Victoria Apa, ora 18:00
Arbitri: Brigadă Sălaj;
Observator: Bujor Ionuț;
CSM Victoria Carei - Energia Negreşti (amânat)
Liga a IV-a, Seria A, etapa a XVII-a:
Duminică, 14 mai:
Venus Dumbrava - AS Livada, ora 18:00
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Pop Rafael, Lukacs Levente;
Observator: Dumitraș Gheorghe;
FC Certeze - CS Someşul Oar, ora 18:00
Arbitri: Girați Cristian, Pop Cristian, Pop Rareș;
Observator: Andreica Marcel;
Dari Lipău - Unirea Păuleşti, ora 18:00
Arbitri: Tincu Bogdan, Boros Alex, Orha Dan;
Observator: Por Constantin;
Dacia Medieşu Aurit - Viile Satu Mare, ora 18:00
Arbitri: Chiorean George, Vass Mark, Szucs Nicolas;
Observator: Racolța Vasile;
Someşul Odoreu - Voinţa Lazuri, ora 18:00
Arbitri: Schwartzkopf Szolt, Rosu Alin, Szakacs Zsolt;
Observator:Borz Ionel;
Speranța Halmeu - Someşul Cărăşeu (nu se dispută)
Liga a IV-a, Seria B, etapa a XVII-a:
Duminică, 14 mai:
Olimpia Domăneşti - Recolta Sanislău, ora 18:00
Arbitri: Chiș Florin, Ardelean Vlad, Iuhasz Tibor;
Observator: Gherasim Alexandru;
Stăruinţa Berveni - Schamagosch Ciumeşti, ora 18:00
Arbitri: Bathory Ștefan, Miclăuș Răzvan, Dan Darius;
Observator: Kegyes Tiberiu;
Fortuna Căpleni - Vulturii Santău 2013, ora 18:00
Arbitri: Chirean Cristian, Bauer Adalbert, Bauer Iosif;
Observator: Chireanu Radu;
Schwaben Kalmandi Cămin - Frohlich Foieni, ora 18:00
Arbitri: Peneghi Șerban, Miron Ciprian, Sălăgean Norbert;
Observator: Nișă Gheorghe;
Real Andrid - Voinţa Babţa, ora 14:00
Arbitri: Brigadă Sălaj;
Observator: Sălaj;
Unirea Pişcolt - AS Căpleni, ora 18:00
Arbitri: Pop Lucian, Toth Cristian, Reday Arpad;
Observator: Cseh Sandor;
Liga a V-a, Seria A, etapa a XIX-a:
Duminică, 14 mai:
Crasna Craidorolţ- Platanul Marna, ora 15:30
Arbitri: Petruț Sebastian, Borza Vlad, Anton Vlad;
Observator: Kuki Carol;
Chesi Hodod - Olimpia Căuaş, ora 18:00
Arbitri: Brigadă Sălaj;
Observator: Sălaj;
Victoria Tiream - Viitorul Lucaceni, ora 18:00
Arbitri: Raț Sebastian, Raț Sebastian jr., Popescu Tudor;
Observator: Stoica Viorel;
AS Ghenci - Dacia Supur, ora 18:00
Arbitri: Peter Alin, Ciceu Marian, Ilieș Andrei;
Observator: Morar Nicolae;
Liga a V-a, Seria B, etapa a XIX-a:
Duminică, 14 mai:
Egri Sasok Agriş - AS CS Cetate 2010 Ardud, ora 18:00
Arbitri: Sabo Andrei, Ghencean Ionuț, Bale Vald;
Observator: Neichi Ioan;
Prietenia Crucişor - Unirea Bercu, ora 18:00
Arbitri: Mandi Attila, Pop Paul, Căliman Patrik;
Observator: Halici Eugen;
Atletic Craidorolț - Ugocea Porumbeşti, ora 18:00
Arbitri: Câmpan Mircea, Estan Alex, Cereteu Tudor;
Observator: Turtureanu Ioan;
Codreana Homoroade - Recolta Dorolț III - Dara, ora 18:00
Arbitri: Kovacs Attila, Sician Mihai, Cherecheș Vasile;
Observator: Matei Claudiu;