Liga 2 | Înfrângere la scor de neprezentare pentru Olimpia, la Mioveni Foto: Valentin Păduraru

Liga 2 | Înfrângere la scor de neprezentare pentru Olimpia, la Mioveni

(14 voturi)
Olimpia a pierdut la scor de neprezentare meciul jucat în această seară în cadrul etapei a III-a din Liga 2 în deplasare la CS Mioveni.
Sătmărenii au început meciul de la scorul de 1-0 pentru gazde, după ce arbitrul Marian Barbu a acordat un penalty, în minutul trei, la o intervenție în careu asupra lui Florescu, iar Năstăsie a transformat fără probleme și a stabilit și scorul pauzei, 1-0.
În repriza secundă, chiar dacă antrenorul Selymes a făcut două schimbări ofensive, Lukacs a intrat în locul lui Achim, iar Rus l-a înlocuit pe debutantul Ayoub, sătmărenii nu l-au putut opri pe căpitanul gazdelor, Năstăsie, care, până la finalul meciului a reușit tripla cu golurile marcate în minutele 50 și 85.
S-a terminat 3-0 pentru CS Mioveni, iar ”galben-albaștrii” pierd primul meci din acest sezon, după ce în prima etapă au câștigat în deplasare la Metaloglobus București, iar etapa trecută au terminat la egalitate, pe teren propriu, cu Academica Clinceni.
Sătmărenii vor juca miercuri, 23 august, în prima etapă intermediară din acest sezon, pe teren propriu, cu nou promovata AFC Hermannstadt, iar sâmbăta viitoare, în cadrul etapei a V-a, vor juca în deplasare la CS Balotești.

CS Mioveni 3 - 0 FC Olimpia 2010 Satu Mare (1-0)
Marcatori: Năstăsie (min. 3, penalty, 50 și 85);
Stadion: Orăşenesc (Mioveni);
Arbitru: Marian Barbu;
Asistenţi: Bogdan Ioan Dragoş şi Constantin Cantemir (Făgăraş);
Arbitru de rezervă: Flueran Viorel Nicusor (Craiova);
Observatori: Stanisteanu Victor (Buzău) și Petropulos Cristian (Alba Iulia);

CS Mioveni: Croitoru - Tirică, Gugu, Ichim, Stoica, Mârzeanu, Lazăr, Rădescu, Florescu, Andor, Năstăsie;