Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Azi, de la ora 11.30, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorţi a sferturilor Cupei României. Echipele care se vor lupta în această fază a competiţiei sunt: FCSB, Astra, CS U Craiova, Dinamo, Gaz Metan, Poli Iaşi, FC Botoşani şi Hermannstadt.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi s-au jucat trei dintre cele patru meciuri programate în sferturile de finală ale Cupei României - faza județeană.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, de la ora 11:00, la Casa Fotbalului, a avut loc tragerea la sorți a Cupei României. Astfel, cele opt echipe rămase în competiție și-au aflat adversarii din următoarea fază a competiției.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, pe ternurile din Carei, Moftinu Mic și Doba s-au jucat ultimele trei meciuri din sferturile de finală ale Cupei României - faza județeană, meciuri în urma cărora s-au stabilit și semifinalele competiției.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, pe terenul din Micula s-a disputat primul sfert de finală din cadrul fazei județene a Cupei României în care s-au întâlnit o reprezentată a ligii a IV-a Elite, Talna Orașu Nou, și singura reprezentantă a ligii a V-a prezentă în această fază a competiției, Recolta Dorolț II.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
S-au stabilit sferturile de finală ale UEFA Champions League și Europa League, conform tragerii la sorţi care a avut astăzi la Nyon.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6