Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Aseară la baza Union Sport Carei s-a disputat etapa a V-a a campionatului de minifotbal Union Sport Carei.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Patru medalii de aur, patru de bronz și un loc IV este bilanțul delegației sătmărene la Campionatul Mondial de Karate din Koper (Slovenia) ce s-a desfășurat în perioada 12-18 octombrie.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, la Beltiug s-a jucat primul meci din cadrul etapei a IX-a a ligii a IV-a Elite în care s-au întâlnit ultimele două clasate din clasamentul ligii de elită a fotbalului sătmărean.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
FC Olimpia Satu Mare a jucat astăzi în deplasare la Pâncota meciul programat în etapa a IX-a din Seria a II-a a Ligii a II-a.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă, la Beltiug se vor întâlni ultimele două clasate din liga de elită sătmăreană, gazdele fiind în căutarea primelor puncte din acest sezon, în timp ce echipa Crasna Moftinu Mic dorește să-și continue parcursul bun din ultimele două etape și își dorește să plece neînvinsă de la Beltiug.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Echipa de volei a CSM Satu Mare va primi sâmbătă, 17 octombrie, vizita formației CSU Oradea.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi au fost programate șase meciuri din turul II al Cupei României, dar s-au jucat doar cinci, echipa din Supur neprezentându-se la Ardud.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Ieri, în cadrul ședinței Comisiei de disciplină a Asociaţiei Judeţene de Fotbal Satu Mare s-a hotărât

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Baza Union Sport Carei a găzduit, aseară, etapa a IV-a a campionatului de minifotbal Union Sport Carei.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sportivele Dari Helga si Keresztesi Kitty, foste componente a echipei de tenis de masă la Clubului Elevilor -TAPO Carei, antrenate de Podoba Mircea, sunt convocate la lotul de cadeți al Ungariei.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6