Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Astăzi, la sediul Asociației Județene de Fotbal a avut loc ședinţa Comitetului Executiv în care au fost stabilite datele de începere a returului sezonului 2017/2018 a campionatelor județene sătmărene: Liga IV-a Elite, Liga a IV-a seria A şi B, Liga a V-a, Juniori C, D, E (organizate de AJF Satu Mare, cu finalitate la nivel național).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică, începând cu ora 14:00, sunt programate meciurile etapei a XII-a din Liga 5.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a XII-a, penultima din Seria A, respectiv etapa a XIII-a, ultima din Seria B.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Liga a patra de elită a fotbalului județean sătmărean a ajuns la finalul turului, ultima etapă urmând să se dispute sâmbătă și duminică.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică sunt programate meciurile etapei a XI-a din Seria A, respectiv etapa a XII-a din Seria B.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă și duminică se vor disputa meciurile etapei a XI-a din Liga 5.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică sunt programate meciurile etapei a X-a, penultima a turului din liga de elită a fotbalului județean sătmărean.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă și duminică se dispută meciurile etapei a X-a din Seria A, respectiv etapa a XI-a din Seria B.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică sunt programate să se dispute meciurile din etapa a X-a a Ligii a V-a, iar cel mai interesant meci al etapei se va juca la Ardud între liderul clasamentului  AS CS Cetate 2010 Ardud și Luceafărul Decebal (locul 3).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
În această săptămână se joacă ”în ultimul tur preliminar” al fazei județene a Cupei României, competiție care la Satu Mare îți dă ”șansa” să joci de câte ori e nevoie, chiar dacă ai fost eliminat, pentru a te califica în turul următor :)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6