Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga a patra de elită a fotbalului județean sătmărean a ajuns la finalul turului, ieri și astăzi au fost programate meciurile etapei a XI-a.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, la Negrești, în prologul etapei a III-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean Energia a câștigat al doilea meci din acest sezon, 4-1 cu CSM Victoria Carei.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile din prima etapă a sezonului 2017/2018 din liga de elită a fotbalului județean sătmărean.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
La sfârșitul lunii august, în cadrul Adunării Generale a Asociaţiei Judeţene de Fotbal Satu Mare, la propunerea președintelui Ștefan Szilagyi, s-a stabilit componența celor trei campionate județene sătmărene pentru sezonul 2017/2018, data de începere a acestora, iar săptămâna trecută s-a ”tras la sorți” programul celor trei campionate.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Asociația Județean de Fotbal Satu Mare a stabilit astăzi programul meciurilor din turul Ligii a IV Elite.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Rezultatele înregistrate în acest weekend în cele trei campionate județene:

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Unirea 08 Tășnad a devenit campioana judeţului Satu Mare, câştigând Liga a IV-a Elite cu două etape înainte de final, după egalul obținut în etapa a XX-a, 1-1 (0-0) în deplasare la Recolta Dorolț II.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Etapa a XX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean a debutat astăzi cu meciul de la Beltiug, unde echipa gazdă, Știința, a primit vizita Luceafărului Decebal.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Fotbaliștii de la Luceafărul Decebal au obținut sâmbătă a opta victorie consecutivă din acest an.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6