Fotbal. Primavera Satu Mare a câștigat Campionatul județean de juniori ”Gheorghe Ola”

În această dimineață, baza sportiva RANIA din Satu Mare a fost gazda finalei Campionatului județean de juniori ”Gheorghe Ola”.
CS Primavera Satu Mare și AS FC Kinder Carei au fost echipele care au ajuns în finala competiției, iar după un meci disputat cu multe ocazii de gol de ambele părți, jucătorii lui Marius Toma au câștigat la loviturile de departajare.
Pe parcursul primei reprize, jucătorii din Carei au atacat mai mult însă, la pauză, scorul a fost 1-1. Puștii de la Primavera au deschis scorul în minutul 16 prin Devid Zelemeac, însă careienii au revenit și au egalat înainte de pauză prin Aron Varga. Până la finalul meciului, jucătorii de la Primavera au avut 4-5 ocazii mari, însă intervențiile portarului careian si cei doi stâlpi ai porții au trimis meciul la loteria loviturilor de departajare unde Primavera a câștigat cu 3-2.
Felicitări echipei Primavera și mult succes la faza zonală.

CS Primavera Satu Mare 4 -3 AS FC Kinder Carei (1-1)