Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Fotbal juniori | Turneu amical la Sala LPS Ecaterina Both

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)
Marți după-amiază Sala LPS Ecaterina Both din Satu Mare a găzduit un turneu de pregătire destinat copiilor născuți în anii 2008 și 2009.
Organizatorul competiției a fost clubul Il Calcio Satu Mare, iar principalele obiective ale turneului au fost jocul, mișcarea și pregătirea micuților fotbaliști pentru viitoarele competiții, rezultatele meciurilor nefiind importante (doar copiii au ținut scorul :).
La grupa 2009 au participat alături de Il Calcio (antrenori - Paul Mihai, Mircea Petric și Bogdan Faur), Juniorul Satu Mare (antrenor - Florin Deac) și Sporting Recea (antrenor - Cristian Costabă), iar la 2008 au fost invitați micuții fotbaliști de la Sporting Recea și Someșul Satu Mare (antrenori - Cristian Popa și Ovidiu Suciu). Toate echipele participante au avut câte doua echipe, astfel încât fiecare copil a avut posibilitatea sa joace un meci de 15 minute fară schimbări.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6