Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Minifotbal | În weekend are loc prima ediție a ”Cupei Țării Oașului”

În weekend, Sala de sport a Liceului Ioniță G. Andron din Negrești Oaș găzduiește prima ediție a turneului de fotbal în sală ”Cupa Țării Oașului”.
La competiția din acest an s-au înscris 12 echipe din Satu Mare, Negrești, Certeze, Călinești, Sighetu Marmatiei, Recea și Baia Mare:
1. ACS Comuna Recea
2. ASCO CF (Baia Mare)
3. Clasico (Baia Mare)
4. Legendarii (Negrești Oaș)
5. Crispet (Negrești Oaș)
6. Sentierii (Satu Mare)
7. TSE Rent a Car (Satu Mare)
8. Santos (Negrești Oaș)
9. Steu GM (Călinești Oaș)
10. SebiMarc (Sighetu Marmației)
11. Young Boys (Negresti Oaș)
12. Labradorii (Certeze)
În urma tragerii la sorți ce a avut loc miercuri seară, au fost stabilite cele trei grupe ale competiției, în fazele superioare urmând să se califice primele două echipe din fiecare grupă.
Grupa A: Labradorii (Certeze), Legendarii (Negrești Oaș), SebiMarc (Sighetu Marmației);
Grupa B: Clasico (Baia Mare), Crispet (Negrești Oaș), Sentierii (Satu Mare), ASCO CF (Baia Mare);
Grupa C: Santos (Negrești Oaș), Young Boys (Negresti Oaș), TSE Rent a Car (Satu Mare), Steu GM (Călinești Oaș);
Organizatorii au pregătit premii consistente pentru participanți: locul I – 2.000 lei, locul II – 1.000 lei, locul III – 500 lei. De asemenea, organizatorii vor acorda şi premii speciale pentru “Cel mai bun portar”, “Cel mai bun jucător” și “Golgheter-ul competiției” dar vor fi și surprize pentru spectatori.
Este o ocazie ideală pentru iubitorii fotbalului sătmărean, și nu numai, de a participa la un spectacol sportiv de calitate, organizatorii Cupei Țării Oașului invitându-vă să urmăriți și să susțineți echipele participante la această primă ediție a competiției.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6