Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Minifotbal | Echipa Ciocanul (Satu Mare) a câștigat ediția a VIII-a a Cupei Futsal Carei

În acest sfârșit de săptămână, sala de sport a Colegiului Tehnic ”Iuliu Maniu” din Carei a fost gazda ediției a VIII-a a Cupei Futsal Carei.
Ediția din acest an a fost câștigată de echipa Ciocanul (Satu Mare), care a învins în marea finală echipa Baratok (Sanislău) cu scorul de 2-1. Marius Toma a marcat primul gol al finalei, Daniel Feier a dublat avantajul echipei Ciocanul, iar pe final, portarul celor de la Baratok, a marcat din lovitură de la 9 m și a stabilit scorul final.
Finala mică a jucată de cele două echipe din Oradea, Inter și FRAdy, iar la finalul unui meci disputat, medaliile de bronz le-au revenit jucătorilor de la Inter care au câștigat cu scorul de 4-1.

La competiția din acest an s-au înscris 16 echipe din Satu Mare, Carei, Negrești, Tășnad, Călinești, Sanislău, Lucăceni, Pișcolt, Căpleni, Oradea, Baia Mare, Câmpia Turzii, Cristuru Secuiesc, iar la ședința tehnică de vineri au fost împărțite în patru grupe a câte patru echipe:
Grupa A: Unirea Pișcolt, Baratok (Sanislău), Mon Caprice (Baia Mare), Shameless (Căpleni);
Grupa B: Young Boys (Carei), Dr. Browns (Baia Mare), Oașu (Satu Mare), Viitorul Lucăceni;
Grupa C: FRAdy (Oradea), Vonal FC (Cristuru Secuiesc), Bad Boys (Tășnad), Inter (Oradea);
Grupa D: Ciocanul (Satu Mare), Squadra (Câmpia Turzii), Gladiatorii (Negrești Oaș), Pusztadaroc (Dorolț);

Sâmbătă s-au disputat meciurile din grupe, iar la finalul zilei, după disputarea celor 24 de jocuri în care s-au marcat 119 goluri, s-a stabilit clasamentul fiecărei grupe și programul meciurilor din optimile de finală.
Duminică dimineață s-au disputat meciurile din optimile de finală, iar surpriza competiției a fost eliminarea câștigătoarei de anul trecut, Vonal FC (Cristuru Secuiesc), care a fost învinsă cu 3-2 de Mon Caprice (Baia Mare).

Organizatorul competiției, Kovacs Szabolcs, a premiat cu diplome, medalii, cupe și premii în bani câștigătorii acestei competiții. Astfel, echipa câștigătoare a primit 1.000 lei, ocupanta locului doi, 800 lei, iar echipa clasată pe locul trei, 600 lei. De asemenea, au fost acordate premii pentru cel mai bun jucător al turneului (Tamas Robert - FRAdy), cel mai bun portar al turneului (Rochian Norbert - Baratok) și titlul de golgheter al competiției (Kinczel Ervin -Baratok).
Arbitrii acestei ediții a Cupei Futsal Carei au fost: Șerban Peneghi, Kopriva Zsolt, Kopriva Tamas, Sălăgean Norbert și Dragoș Bogdan.

Rezultate optimi de finală:
Unirea Pișcolt 1 - 2 Inter (Oradea)
Baratok (Sanislău) 6 - 0 Bad Boys (Tășnad)
Mon Caprice (Baia Mare) 3 - 2 Vonal FC (Cristuru Secuiesc)
Shameless (Căpleni) 1 - 4 FRAdy (Oradea)
Young Boys (Carei) 0 - 2 Pusztadaroc (Dorolț)
Dr. Browns (Baia Mare) 3 - 1 Gladiatorii (Negrești Oaș)
Oașu (Satu Mare) 3 - 8 Squadra (Câmpia Turzii)
Viitorul Lucăceni 2 - 4 Ciocanul (Satu Mare)

Sferturi de finală:
Inter (Oradea) 1 - 0 Dr. Browns (Baia Mare)
Baratok (Sanislău) 3 - 0 Pusztadaroc (Dorolț)
Mon Caprice (Baia Mare) 3 - 4 Ciocanul (Satu Mare)
FRAdy (Oradea) 1 - 0 Squadra (Câmpia Turzii)

Semifinale:
Inter (Oradea) 1 - 3 Baratok (Sanislău)
Ciocanul (Satu Mare) 3 - 2 FRAdy (Oradea)
Finala mică: Inter (Oradea) 4 - 1 FRAdy (Oradea)
Finala: Baratok (Sanislău) 2 - 1 Ciocanul (Satu Mare)
Marcatori: Marius Toma, Daniel Feier/Rochian Norbert;
Baratok (Sanislău): Rochian Norbert, Lucazs Lorand, PatakiArpad, Barth Istvan, Barth Kevin, Gecse Aron, Gecse Gergo, Silaghi Romeo, Grisshaber Gabriel, Petz Erik, Kinczel Ervin, Gules Norbert, Petz Patrik;
Ciocanul (Satu Mare): Bogar Norbert, Feier Daniel, Ene Cornel, Mureșan Manuel, Godje Daniel, Anițaș Marius, Toma Marius, Deac Adrian, Srepler Erich;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Media

Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6