Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Minifotbal | FUTSAL ARENA CUP, ediția a IV-a, în weekend, la Petrești

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
Vineri, sâmbătă și duminică (14, 15, 16 decembrie) în Sala de sport din Petrești se va desfășura a patra ediție a FUTSAL ARENA CUP.
La competiție s-au înscris 24 echipe din Ungaria, Oradea, Baia Mare, Satu Mare, Negrești, Sanislău, Carei, Cămin, Căpleni, Petrești, Urziceni, Pișcolt și Secuieni.
Echipele paticipante: Merk - Vallaj (Ungaria), Kis Kereki Viktoria (Secuieni), Baratok (Sanislău), FC Clasico (Baia Mare), AS GCI (Baia Mare), Recolta Sanislău, Shameless (Căpleni), Kneho Urziceni, Seniori (Carei), Andrid Young Boys, TSE Rent a Car (Satu Mare), Sentierri (Satu Mare), ASP 14 (Satu Mare), Oașu (Negrești), Spartaiak (Pișcolt), Friends (Căpleni), Amicii (Satu Mare), Gașca Nebună (Carei), PMK (Carei), Sepcile Roșii (Carei/Cluj), FC Petrești, Ciocanul (Satu Mare), Power (Satu Mare), Unirea Pișcolt.
Organizatorii TOTH KRISTIAN și SILAGHI CLAUDIU au pregătit premii în bani (4.300 lei), diplome, medalii, cupe și premii în bani pentru câștigători, inclusiv un bogracs pentru toți participanții, la finalul competiției. Astfel, vor fi premiați cei mai buni jucători ai turneului (golgeterul competiției, cel mai bun jucător și cel mai bun portar).
La ediția din acest an organizatorii împreună cu echipele participante vor strânge bani pentru a ajuta două surori părăsite de părinți și care sunt crescute de bunica lor, însă au o situație materială foarte precară.

PROGRAM, vineri, 15 decembrie:

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6