Cupa României | Rezultatele înregistrate marți și miercuri în turul preliminar Foto: Sportul Sătmărean

Cupa României | Rezultatele înregistrate marți și miercuri în turul preliminar

În această săptămână se joacă ”în ultimul tur preliminar” al fazei județene a Cupei României, competiție care la Satu Mare îți dă ”șansa” să joci de câte ori e nevoie, chiar dacă ai fost eliminat, pentru a te califica în turul următor :)
AS Terebești, echipă care nu participă în nicio competiție organizată de AJF Satu Mare a jucat prima dată ”în turul preliminar” miercuri, 11 octombrie, fiind învinși cu scorul de 6-2 de Şoimii Mădăras Ardud, însă se pare că nu au fost eliminați din competiție, săptămâna viitoare fiind programați să joace din nou, de această dată ”în ultimul tur preliminar” contra unei alte echipe din Ardud, AS Cetate 800... (vezi foto mai jos)

Marți, începând cu ora 15:00, pe terenul din Urziceni s-a disputat primul meci al ultimului tur preliminar al Cupei României - faza județeană, între Kneho și Frohlich Foieini, oaspeții câștigând cu scorul de 4-3.
Astăzi, tot de la ora 15:00, au fost programate alte două meciuri, însă s-a jucat doar unul (!?), Olimpia Domănești câștigând pe terenul Recoltei Turulung cu scorul de 5-2, după ce la pauză scorul a fost egal, 1-1. Koter Daniel a deschis scorul pentru Domănești după doar cinci minute de joc, însă gazdele au revenit și au egalat prin Denisch Alexandru în minutul 20, stabilind și scorul pauzei. În repriza secundă, oaspeții s-au dezlănțuit și au marcat de patru ori, Koter Daniel reușind să mai înscrie o dublă, Lapka Zsolt și Câmpan Marcel au marcat câte un gol, iar Varga Patrik a înscris pentru gazde, Olimpia Domânești calificându-se în turul următor al competiției.

Conform programului ”nedefinitivat” ” transmis de AJF Satu Mare ce urmează a fi ”completat/ajustat pe parcurs”, mâine ar trebui să se dispute două meciuri (Platanul Marna - Schamagosch Ciumești și Ugocea Porumbești - Speranța Halmeu), însă vom vedea dacă se va disputa vreun meci...