Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Oficial | România - Turcia se va juca pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca Foto: Federația Româna de Fotbal

Oficial | România - Turcia se va juca pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)
Reprezentativa României încheie anul cu două amicale puternice.
Mai întâi, pe 9 noiembrie, naționala noastră va întâlni Turcia, selecționată pregătită de Mircea Lucescu. Apoi, pe 14 noiembrie, tricolorii vor primi la București, pe Arena Națională, vizita Olandei, condusă de Dick Advocaat. 
Partida contra Turciei, din 9 noiembrie, se va disputa pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca, de la ora 20:15.
Ultimele dueluri cu Turcia au avut loc în 2012 (1-0 la Istanbul), respectiv 2013 (0-2 la București), în preliminariile Campionatului Mondial 2014. În aceeași campanie de calificare, tricolorii au întâlnit și Olanda (1-4 la București și 0-4 la Amsterdam).
Naționala României va disputa următoarele jocuri oficiale în septembrie 2018, odată cu debutul noii competiții Liga Națiunilor UEFA. Tragerea la sorți a grupelor va avea loc pe 24 ianuarie 2018.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
StiriSM

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Someşul Oar 11 23
2 Unirea Păulești 11 22
3 AS Livada 11 21
4 Viitorul Vetiş 11 19
5 Dacia Medieşu Aurit 10 19
6 Șoimii Mădăras 10 17
7 Sportul Botiz 11 17
8 Speranța Halmeu 11 15
9 Viile Satu Mare 11 13
10 Venus Dumbrava 10 13
11 Victoria Apa 11 12
12 Voinţa Lazuri 11 9
13 Atletic Craidorolț 11 6
14 Someşul Odoreu 10 6