Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
România încheie preliminariile CM 2018 cu un egal în Danemarca Foto: Federația Româna de Fotbal

România încheie preliminariile CM 2018 cu un egal în Danemarca

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)
Naționala de fotbal a României a terminat la egalitate, 1-1, cu Danemarca, duminică, pe stadionul Parken din Copenhaga, în ultimul lor meci din Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018.
Danezii au deschis scorul prin Christian Eriksen (min. 60), din penalty, după o ținere a lui Cristian Ganea în propriul careu asupra lui Nicklas Bendtner. România a egalat prin Ciprian Deac (min. 88), la primul său gol pentru echipa națională, acesta trimițând în poartă mingea blocată de un fundaș danez după un șut trimis de Țucudean.
După egalul de pe stadionul Parken, Danemarca și-a asigurat locul al doilea în grupă și biletul pentru barajul Cupei Mondiale din 2018.

Danemarca 1 - 1 România (0-0)
Marcatori: Christian Eriksen (60 — penalty), respectiv Ciprian Deac (88);
Cartonașe galbene: Băluță (min. 12), Budescu (min. 50), Tătărușanu (min. 54), Ganea (min. 59, 63), Stanciu (min. 61)/Kjaer (min. 72);
Cartonaș roșu: Ganea (min. 63);
Stadion: Parken (Copenhaga);
Arbitru: Deniz Aytekin (Germania);
Arbitri asistenți: Guido Kleve, Markus Haecker (Germania);
Arbitru de rezervă: Marco Fritz (Germania);
Comisar FIFA: George Koumas (Cipru), observator FIFA pentru arbitri: Marinus Koopman (Olanda);

Danemarca: 1. Kasper Schmeichel — 14. Henrik Dalsgaard, 4. Simon Kjaer (căpitan), 6. Andreas Christensen, 5. Riza Durmisi — 7. William Kvist, 8. Thomas Delaney — 20. Yussuf Poulsen (19. Lasse Schoene, 83), 10. Christian Eriksen, 23. Pione Sisto — 11. Nicklas Bendtner (15. Kasper Dolberg, 70);
Rezerve neutilizate: 16. Jonas Loessl, 22. Frederik Roennow — 2. Mike Jensen, 3. Jannik Vestergaard, 9. Viktor Fischer, 12. Andreas Bjelland, 13. Mathias Joergensen, 17. Peter Ankersen, 18. Lukas Lerager, 21. Andreas Cornelius;
Selecționer: Aage Hareide;

România: 12. Ciprian Tătărușanu — 2. Mihai Bălașa, 6. Vlad Chiricheș (căpitan), 21. Dragoș Grigore, 3. Cristian Ganea — 5. Ovidiu Hoban, 23. Nicolae Stanciu — 17. Ciprian Deac, 14. Constantin Budescu (15. Nicușor Bancu, 66), 13. Alexandru Băluță (19. George Țucudean, 83) — 9. Florin Andone (11. Claudiu Keșeru, 70);
Rezerve neutilizate: 1. Costel Pantilimon, 16. Florin Niță — 4. Cosmin Moți, 7. Paul Anton, 18. Răzvan Marin, 20. Sergiu Hanca, 22. Alexandru Ioniță II.
Selecționer: Cosmin Contra;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
StiriSM

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6